Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan Trabzonspor Maçının Ardından Açıklamalar!

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında kendi sahalarında lider Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

15.01.2022-19:18 - (Son Güncelleme: 15.01.2022-19:18)

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Sivasspor, yoğun kar yağışı altında oynanan mücadelede lider Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldı. Mücadelenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, hem oynanan Trabzonspor mücadelesi hem de transfer döneminde yapılacak hamleler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalarda ;

TRABZONSPOR'A KARŞI 1 PUAN İYİDİR

Ligi forse etmiş bir takımla oynadık ve açık ara farkla lider götürüyorlar. Bizim için zor bir maçtı. Bunun üzerine bir de hava şartları denk gelince daha zor bir maç oldu. Belki oyun kalitesi sahada istediğimiz gibi olmadı ama sahada iyi mücadele verdik. Her iki takımda da eksiklere rağmen hem bir tarafta memnun eden hem de memnun etmeyen bir sonuç oldu. Afrika Kupası’ndan dolayı Max Gradel ve Fayçal Fajr yok. 3 tane de önemli sakatımız ve 1 tane de hastamız vardı. Dolayısıyla ancak bu şartlarda bu kadar futbol oldu. Netice itibariyle 1 puan bizim için iyidir.

TRANSFER ÇALIŞMALARI HAKKINDA...

Taraftarımızın transfer konusunda biraz da şöyle düşünmesini istiyoruz. Şartlarımız çok zorlaşıyor. Özellikle yabancı futbolcu maliyeti çok arttı. Bugün sahada Özkan Yiğiter vardı ve ağabeylerini de sahada hiç aratmadı. Dolayısıyla genç oyuncuları kazanmamız için biraz da transferden imtina etmemiz lazım. Hem ekonomik şartlar çok zor hem de alt yapıdaki oyuncuların önünü açmak istiyoruz. Dolayısıyla transferde bu dönemde biraz tutuk olacağız. Belki 1 transfer söz konusu olabilir. Hem eksiklerimiz var hem maç trafiğimiz var. Bu şartlarda hem Konya’dan 3 puan alıp, burada da Trabzon karşısında 1 puan almak bizi önümüzdeki maçlar için umutlandırıyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal