Sevindiren Haber Geldi! Hacı Adayları Kabe'de ilk Tavaflarını Yapmaya Başladı

Kutsal topraklardaki hacı adayları, bu yıl da yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemlerin gölgesinde, Kabe'de ilk tavaflarını yapmaya başladı.

17.07.2021-17:37 - (Son Güncelleme: 17.07.2021-18:03)Sevindiren Haber Geldi! Hacı Adayları Kabe'de ilk Tavaflarını Yapmaya Başladı

Haremeyn İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, hacı adaylarının Mescid-i Haram'a girişlerinin farklı kapılardan düzenlendiği ve yetkililer tarafından işaretlenen aralıklarla sosyal mesafe kuralına uyarak Kabe'de tavaflarını gerçekleştirdiği duyuruldu. 

TEVRİYE GÜNÜNDE MİNA'YA HAEREKET EDİLECEK

Açıklamada ayrıca kudüm (ilk) tavaflarını yapan hacı adaylarının daha sonra ‘Terviye günü’ olarak adlandırılan hicri takvime göre zilhicce ayının 8'inci günü (yarın) Hazreti Muhammed'in sünnetini yerine getirmek üzere Mina'ya hareket edeceği vurgulandı.

25 YÜRÜME GÜZERGAHI HAZIRLANDI

Suudi Arabistan haber ajansı SPA'da yer alan haberde de hacı adaylarının Mescid-i Haram'a giriş çıkışlarını düzenleyen tedbirlerin alındığı, her 20 hacı adayı için bir sağlık görevlisinin tahsis edildiği ve tavaf için Kabe'nin etrafında belirli aralıklarla 25 yürüme güzergahı hazırlandığı belirtildi.

12 HAZİRANDA HAC İBADETİ İÇİN YURT DIŞINDAN KİMSE KABUL EDİLMİYOR

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, 12 Haziran'da, hac ibadeti için yurt dışından kimsenin kabul edilmeyeceğini, yalnız ülke içinden kronik rahatsızlığı olmayan, 18 ila 65 yaş arasında ve aşı olmuş kişilerden 60 bin kişinin hac farizasını yerine getirebileceğini açıklamıştı

Suudi Arabistan, COVID-19 salgını nedeniyle geçen yıl da sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal