Selin Ciğerci ve Deniz Akkaya Davasından Karar Çıktı!

Deniz Akkaya ve Selin Ciğerci arasında yaşanan tartışma gündeme oturmuştu. Selin Ciğerci'nin aldırdığı tedbir kararını ihlal edince üç gün zorlama hapsine çarptırılan Deniz Akkaya, karara itiraz etmişti

09.07.2021-13:32 - (Son Güncelleme: 09.07.2021-13:32)

Sosyal medya fenomeni ve iş kadını Selin Ciğerci, avukatı Şeyda Yıldırım Aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi'ne kendisi ve eşi Gökhan Çıra'ya hakaret eden manken Deniz Akkaya hakkında 3 ay tedbir kararı aldırmıştı. İddiaya göre Akkaya, katıldığı programda Ciğerci hakkındaki açıklamalarına devam etmişti. Ciğerci'nin avukatı, Akkaya'nın tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle yeniden mahkemeye başvurdu. Bant kayıtlarını inceleten mahkeme, ünlü mankenin tedbir kararını ihlal ettiğini tespit edince 3 günlük zorlama hapsi kararı aldı.

DENİZ AKKAYA İTİRAZ ETTİ

Ünlü manken ise bu karara itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, Akkaya'nın programdaki sözlerinin eleştiri sınırları içerisinde yer aldığı öne sürüldü. Akkaya'nın itirazı üzerine İstanbul Aile Mahkemesi'nde duruşma görüldü. Duruşmada her iki tarafı da avukatları temsil etti.


3 GÜN HAPİS YATACAK 

Mahkeme, Deniz Akkaya'nın zorlama hapsini kaldıracak nitelikte yeterli delil sunmadığı, hakkında verilen hapis kararının olayla uyumlu ve yasaya uygun olduğu ve tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle itirazını reddetti. Mahkeme kararına göre ünlü manken 3 gün hapis yatacak.
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal