Seçimi kaybedince hırslarını depremzedelerden aldılar: CHP Belediyesi depremzedeleri bölgedeki otellerden çıkartıyor

14 Mayıs 2023 seçimlerinde beklediği oyu alamayan CHP, yenilginin hırsını depremzedelerden çıkarttı. CHP seçmenin sosyal medyada başladığı hakaretler şimdi de otellerde konaklayan afetzedeleri yurtlarından etmeye kadar geldi. İşte detaylar…

17.05.2023-11:22 - (Son Güncelleme: 17.05.2023-11:32)

İHA’da yer alan habere göre; CHP yönetimindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 şehirde büyük yıkıma neden olan deprem sonrası bölgelerine gelen depremzedeleri kaldıkları otelden çıkartman istedi. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen depremde bekledikleri oyu alamayan CHP seçmeni, gerçek yüzünü ortaya çıkarttı. Sosyal medyadan deprem bölgesinde Başkan Erdoğan’a oy verenleri hedef alan CHP seçmeni, ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Tekirdağ Belediyesi ise depremzedeleri yerleştirdiği otelden çıkartmak için harekete geçti. 

Depremzedeleri otelden çıkarmak istediler

Twitter’da yayılan video kısa süre büyük tepkilere neden oldu. Bunun üzerine Tekirdağ Belediyesi, depremzedelerin kalış süresini uzattı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, "İlimize gelen depremzedelerin toplam sayısı 100 kişi olarak planlanmış ve konaklamaları için Kumbağ Mahallemizdeki tesisler rezerve edilmiştir. Süre olarak 6 ay yani 13 Ağustos belirlenmiş ve afet nedeniyle Resmi Gazetede yayınlanan 5 milyon TL'lik doğrudan temin üst limiti ile sözleşme imzalanmıştır. Ancak ilimize gelen depremzede sayısı beklenenin birkaç katına çıkınca, bütçe tutarının tamamı bu süreden önce harcanmış olup, bir de tesislerin yaz sezonuna başlangıcı gündeme gelince bu şekilde bir planlama yapılmıştır. Misafirlerimizin ilimizde konakladığı süre içerisinde, kendileri en iyi şekilde ağırlanmış, sosyal hizmet uzmanları ve psikologlarımızca kendilerine danışmanlık hizmeti verilmiş, sağlık hizmetleri personellerimizce her türlü sağlık hizmetinden faydalanmaları sağlanmış, ücretsiz ulaşım desteği verilmiştir. Ve bu planlama iddia edildiği gibi, birdenbire ortaya çıkmadığı gibi, kendilerine bu durum haftalar önceden bildirilmiştir. Bunun sonucunda iddia edildiği gibi, asla ve katiyetle depremzedeler kendi başlarına bırakılmayıp, isteyenlerin kendi şehirlerine dönmesi sağlanacak olup, kalmak isteyenlere de barınma konusunda yardımcı olunacaktır" ifadeleri yer aldı. 

Tekirdağ Belediyesi’ne sert tepki 

Görüntülerin yayınlanmasının ardından açıklama yapan İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Tekirdağ Belediyesi'nin depremzedeleri misafir edildikleri otelden çıkarma kararına sert tepki göstererek; "CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararı gösteriyor ki; CHP'de parti rozeti çoktan vicdanın önüne geçmiştir. Herkes müsterih olsun. Devletimiz ne bugün ne de yarın depremzede kardeşlerimizi asla CHP zihniyetinin insafına bırakmayacaktır. Devletimiz depremzede kardeşlerimizi CHP zihniyetinin insafına bırakmamıştır."

Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal