19 Eylül 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 26.67°
  • Izmir 27°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.730
Dolar5,7063
Euro6,3179
Altın274,60

Yoğurt Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yoğurdu hepimiz severiz ancak yoğurt suyuna o kadar sıcak bakmayız. Yoğurt suyu protein, vitamin ve mineral bakımından tahmin ettiğinizden daha zengin bir besindir. Yoğurt suyunun bilmediğimiz faydaları nelerdir? Gelin içeriğimize birlikte bakalım.

Yoğurt Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Suyunu Sakın Dökmeyin!

Kullanmayıp döktüğümüz yoğurt suları için üzülmeyi bir kenara bırakıp bu vitamin deposu besini nasıl kullanabileceğimiza bakalım.

YOĞURT SUYU KEMİK VE DİŞLERİ GÜÇLENDİRİR

Yoğurt suyu vücudumuzun karbonhidrat, yağ ve proteinlerden daha fazla yararlanmasına yardımcı olan B2 Vitamini bakımından oldukça zengindir. Yoğurtta bulunan kalsiyum ve potasyum yoğurt suyunda da aynen bulunur. Bu nedenle kemik ve dişlerin güçlenmesinde işe yarar etkiye sahiptir.

LEKELERE SİVİLCEYE İYİ GELİR

Yoğurt suyunun içinde bulunan yararlı bakteriler, vücudumuzdaki toksinlerin zararsız hale getirilmesine destekı olur. İçeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunması nedeniyle cilt sorunlarına, lekelere ve sivilcelere karşı doğal bir tedavi yöntemi olarak da kullanılır. Halsizlik sorunlarının önüne geçerek vücuda zindelik ve enerji vermesi de yoğurt suyu faydaları arasındadır.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri