Yeşil Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Tüyosu

Gün içinde çok fazla sigara, çay, kahve tüketiyorsanız dişleriniz hızla sararabilir. Dişlerinizin bakımı kolaylaştırmak ve bembeyaz gülüşlere sahip olmak için pahalı ürünlere koşmadan doğal yöntemler kullanarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Yeşil Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Tüyosu

Yeşil Ceviz Kabuğu ile Diş Beyazlatma Tüyosu

Cevizin yeşil kabuğundan faydalanarak doğrudan dişlerinizi ovup beyazlatabilirsiniz. Bunu yapmak için olgunlaşma aşamasına gelmemiş yeşil kabuklu bir ceviz yeterlidir.

CEVİZ KABUĞU İLE DİŞ BEYAZLATMA

Cevizi ağaçtan koparırken eldiven kullanarak işe başlayabilrisiniz. Aksi halde ellerinizi boyayacaktır.Dalından kopardığınız cevizin kabuğunu doğrudan dişlerinize sürerseniz, diş minelerinize zarar vermeden bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken cevizin diş etlerinizle temas etmemesine özen gösterin. Dişlerinizi beyazlatırken, diş etlerinizi sarartmak istemezsiniz.

DİŞ TARTARI TEMİZLEME

Aşağıdaki tarifi 20 gün kullanarak tartarlara veda edebilirsiniz.

Malzemeler 

  1. 1 kâse ceviz kabuğu 
  2. 1 bardak su

Suyu ve kabukları küçük bir tencere veya cezveye alın. 15 dakika süresince kaynatın ve biraz soğumasını bekleyerek dinlenmeye alın. Diş temizliğinizi yaparken günde 1 defa fırçanızı bu suyla ıslatın ve dişlerinize uygulayın. 20 günün sonunda tartarlarınızın yok olduğunu göreceksiniz. 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri