Ruh Sağlığını Koruyan Bitki Çayı: Ekinezya

Ekinezya bitkisinin faydaları nelerdir? Ekinezya ile çay nasıl demlenir? Ekinezya hangi hastalıkların tedavisinde yardımcı olur? Kemik iltihabının önlenmesinde ekinezyanın katkıları nelerdir? İşte merak edilenler.

Ruh Sağlığını Koruyan Bitki Çayı: Ekinezya

Birçok bitkinin tıbba yardımcı olduğunu ve insan sağlığına olan faydalarını biliyoruz. Ekinezya bitkisi de onlardan biri. Peki ekinezya hangi hastalıklara iyi gelir ve nasıl demlenir gelin birlikte öğrenelim.

CİLDİ YENİLİYOR

Ekinezya çayı cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Sivilce, egzema ve sedef gibi hastalıkların şiddetinin azaltılmasına, daha sağlıklı ve canlı bir cilde  kavuşmasına imkan sağlamaktadır. 

Kemik iltihaplanmasını önüne geçilmesinden tutun da migren atakları esnasında yaşanan şiddetli baş ağrısını engellemesine kadar bir çok konuda yarar sağlayan bu çay mucize gibi. 

RUHSAL SORUNLARI YATIŞTIRIYOR

Kişinin ruhsal sorun yaşaması bedeninin de yorgun kalmasına sebep olur. Bu da yaşam kalitesini düşürür. Uzmanlar,bu çayın mutluluk ve uyku hormonlarını eşit olarak dağıttığını söylüyor. 

EKİNEZYA ÇAYI NASIL YAPILIR?

Kurutulmuş bir yemek kaşığı ekinezya kaynayan suyun içine atılır. 15 dakika ağzı kapalı bekletilen çay süzülerek içilebilir. Acımsı bir tadı olacağı için içerisine zencefil, tarçın ya da ada çayı da atabilirsiniz. Günde bir iki bardak içilebilen çay, 10 günde bir iki gün ara verilerek içilir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri