Ofis Çalışanlarının El Bilekleri Neden Ağrır?

Ofis çalışanlarının muzdarip olduğu sağlık sorunlarının başında sırt, boyun ağrıları ya da el bilek ağrıları gelir. Bu noktada yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

Ofis Çalışanlarının El Bilekleri Neden Ağrır?

Ofis çalışanları bazı bedensel sorunları daha sık ve ağrılı yaşarlar. Sürekli oturmak ve hareketsizlik kişilerin sırt ve boyun ağrıları çekmesine neden olur. El bilek ağrıları da en sık yaşanan ağrılardandır. Peki neler yaparak önüne geçilir gelin birlikte bakalım.

OFİSTE OTURURKEN DİKKAT!

Uzun süre öne doğru eğik çalışanların; hem kendilerini hem de kürek kemiklerini daha dik tutmaları gerekiyor. Kürek kemiğinin öne eğik tutulması çevreleyen kasların uyumunu bozup ağrıya sebep oluyor. Ayrıca bu kasların uyumsuz çalışması uzun süreçte omuzda kas yırtığına neden olabiliyor. Bu sebeple kendi kendinize dik konumda durmaya çalışın.

YARIM SAATTE BİR TURLAYIN

Hareketsiz kalmak kaslarımızı devamlı kasılı tutmamıza neden olur. O sebeple ofis çalışanları tüm gün oturduğu halde kronik yorgunluk yaşarlar. Omuz ve kolları tek tip tutmak için bu bölgedeki kasların sürekli kasılı kalması ise spazm ve ağrıyla neticelenecektir.

TELEFONDAN UZAK DURUN

Cep telefonunun aşırı kullanımı, iletişim için yazılı mesaj yollarının tercih edilmesi, el ve ön kol bölgesi eklem ve kaslarda kronik ağrılara neden olur; bir manada onların kullanım ömrünü azaltır. Bu sebeple iletişim araçlarını günlük hayatınızda gereksiz yere kullanmamaya özen gösterin.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR