Mısırı Bir de Bu Şekilde Pişirin!

Taze mısırı pişirmek bir el lezzeti ve tecrübe gerektiriyor. Özellikle doğru pişirme yöntemlerilel mısırın lezzetine lezzet katmak oldukça kolaydır.

Mısırı Bir de Bu Şekilde Pişirin!

Taze mısırı pişirmek bir el lezzeti ve tecrübe gerektiriyor. Özellikle doğru pişirme yöntemleriyle mısırın lezzetine lezzet katmak oldukça kolaydır. Uygulamanız gereken tek şey doğru pişirme yöntemleriyle mısırın en lezzetli halini yakalamak olacaktır.

Seçtiğiniz mısırları yapraklarından ayırın. Mısırdan ayırdığınız yaprakları da mısırların arasına yerleştirin. Mısırların üzerinie iki parmak geçecek şekilde su ekleyin. Düdüklü tencerenin kapağını kapatın ve ocağa alın. En az 1 saat süreyle pişirmeye bırakın.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki mısırı haşlamak zaman ister. En az 1 saat boyunca suda kaynamaya bırakmalısınız. Aksi takdirde mısır taneleri sert kalacağından, yerken zorluk yaşayabilirsiniz. Mısır haşlamanın püf noktalarından bir diğeri ise mısır pişerken suyun içine tuz atmamak. Atılan tuz mısırın pişme süresini uzatacaktır. Eğer mısırı tuzlu seviyorsanız, yerken atmalısınız. Haşlanmış mısırın yararlarını saymakla bitiremeyiz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR