Kulağından Canlı Sinek Çıktı

Manisa’da çiftçilikle uğraşan 66 yaşındaki Recep Korkmaz’ın incir toparlarken kulağına giren sinek, bir gün sonra ilçede bulunan özel bir hastanede canlı olarak çıkarıldı.

Kulağından Canlı Sinek Çıktı

Kulağından Canlı Sinek Çıktı

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı kırsal Poyraz Mahallesi’ndeki bahçesindeki ağaca incir toplamak için çıkan Recep Korkmaz kulağından bir ses olduğunu fark etti. Kulağındaki sesten dolayı geceyi uykusuz geçiren Korkmaz, soluğu ilçede bulunan özel bir hastanenin Kulak Burun Boğaz Polikliniğinde aldı. Operatör Doktor Muhammet Yeniay tarafından muayene edilen 66 yaşındaki çiftçi Recep Korkmaz’ın kulağında canlı sinek olduğu tespit edildi. Hayatının şokunu yaşayan Korkmaz’ın kulağına giren sinek, Op. Dr. Yeniay tarafından canlı olarak çıkarıldı.

‘KULAĞIMDA CANLI BİR SİNEK GÖRÜNCE ŞOK OLDUM’

İncir toplamak için bahçesinde bulunan ağaca tırmandığını söyleyen Korkmaz, ‘Saat 16.00 sıralarında incir toplamak için bahçemizde bulunan incir ağacına çıktım. İncir toplarken bir vızıltı sesi duydum ve elimi kulağıma götürdüm. Elime bir şey gelmeyince incir toplamaya devam ettim ve daha sonra eve gittim. Eve gittikten bire süre sonra kulağımın içinden garip sesler gelmeye başladı. Bu sesten dolayı sabaha kadar uyuyamadım. Sabah olunca mahalledeki bir akrabam 'Sen bir doktora git. Kulağının içine böcek veya başka bir şey girmiş olabilir. İhmal etme' dedi. Hemen Salihli’ye gelerek özel bir hastaneden randevu aldım. Doktorun yanına girdim ve muayene oldum. Muayene esnasında karşımdaki ekrandan kulağımın içinde canlı bir sinek olduğunu gördüm ve adeta şok geçirdim. Doktorum büyükçe bir sineği kulağımın içinden çıkarttı. Allah’a şükür sinek çıkınca rahatladım’ dedi.

‘İLK KEZ CANLI BİR SİNEĞİ KULAKTAN ÇIKARDIM’

Korkmaz’ın kulağına giren sineği canlı olarak çıkaran Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Muhammet Yeniay, ‘Recep Korkmaz adlı hastamız muayene olmaya geldiğinde sol kulağından pır pır şeklinde bir ses geldiğini söyledi. Bunun üzerinde hastamızın kulağında yabancı bir cisim olduğundan şüphelendik ve hemen gerekli muayenesini yaptık. Kulak içine kamera ile girdiğimizde sineği fark ettik ve kulağındaki sineği çıkarttık. Şu anda kulak zarı gayet güzel. İşitmesi ile ilgili de herhangi bir sorunu yok. Daha öncede buna benzer vakalarla karşılaşmıştım. Ancak ilk kez kulak içinde bir canlı sinekle karşılaştık’ diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR