26 Ağustos 2019
  • Istanbul 25.56°
  • Ankara 21°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:45
Güneş 06:17
Öğle 13:11
İkindi 16:55
Akşam 19:55
Yatsı 21:21
BIST97.149
Dolar5,809
Euro6,4816
Altın288,06

Eczanede İğne Yaptırmanın Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda en sık tartışılan konulardan biri, eczanelerde iğne yaptırmanın zararları. Doktorların önerdiği iğneleri hastanede değil de eczanede yaptırmak isteyenlerin başına gelenler ise ibret niteliğinde.

Eczanede İğne Yaptırmanın Zararları Nelerdir?

Eczanede İğne Yaptırmanın Zararları Nelerdir?

Eczanelerde iğne yapılmasının yasak olmasına aldırış etmeyen kişilerin başına gelenler ibret niteliğinde. İstanbul'da bir vatandaşın başına gelen olayda, eczanede iğne yaptırılması neticesinde enfeksiyon kapması ve rahatsızlanması sonucu eczacılar odası başkanı da devreye girdi.

SIKI BİR DENETİM VAR

Eczanelerde iğne yapılmasının yasak olduğunu vurgulayan, İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, "Çok eskiden sağlık kuruluşlarının azlığından dolayı hastanın ihtiyacını karşılamak için enjeksiyon yaptığımız dönemler oldu. Fakat günümüzde imkanlar çok daha geniş olduğu için bu kural daha sıkı denetleniyor“ dedi. 

HASTANELERDE VEYA AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE YAPTIRILMALI

İstanbul Eczacılar Odası da devreye girdi. Oda Başkanı Sarıalioğlu, "Hastanın şikayeti bize de ulaştı. Biz bununla ilgili incelemeyi başlattık. İncelemeyi tamamladıktan sonra il sağlık müdürlüğüyle paylaşacağız. Zaten kural koyucu onlar olduğu için onların değerlendirmesiyle ortaya çıkacak“ şeklinde konuştu.

Uzmanlar, iğne yaptırmak için en güvenli yerin hastaneler veya aile sağlığı merkezleri olduğu hususunda vatandaşı uyarıyor.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri