Diş Nasıl Beyazlatılır? Evde Uygulayacağınız Etkili Tarifler

Temiz, sağlıklı ve kusursuz dişlere sahip olmak sandığınız kadar zor değil. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu tariflerle dişlerinizde oluşan istenmeyen tartarlardan kurtulabilirsiniz.

Diş Nasıl Beyazlatılır? Evde Uygulayacağınız Etkili Tarifler

Diş sağlığı ve bakımı her insanın dikkat ettiği alışkanlıklardan biridir. Fakat çokça kafein ve tütün kullanımı dişlerde istenmeyen görüntülerin oluşmasına yol açar. Düzenli diş bakımına dikkat edilmediğinde ise diş plağı kendini gösterir. Dişçi yolunu tutmadan önce evde diş plaklarından kurtulmak için hazırladığımız tariflerden faydalanabilirsiniz.

İşte evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal tarifler...

1- ALOE VERA VE GLİSERİN 

Etkili bir diş macunu hazırlamak için yarım fincan karbonat, 1 çorba kaşığı aloe vera, 4 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı limon yağını birleştirerek dişlerinizi bu tarifle fırçalayabilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde daha beyaz, parlak ve sağlıklı dişler elde edeceksiniz.

2- PORTAKAL KABUĞU

Portakalı yedikten sonra dişlerinize portakalın kabuğunu sürebilirsiniz. Portakal kabuğu diş minesini temizlemenin en basit yoludur. Portakal kabuğu, dişleri beyazlatır, lekeleri giderir ve bakterilerle etkili bir şekilde savaşır. Birkaç dakika dişlerinize sürün ve su ile temizleyin.

3- KARBONAT

Karbonat diş fırçanızla hemen kullanabileceğiniz bir uygulamadır. 1 çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı karbonatı ıslak diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi her zaman fırçaladığınız gibi fırçalayın.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR