26 Ağustos 2019
  • Istanbul 25.56°
  • Ankara 21°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:45
Güneş 06:17
Öğle 13:11
İkindi 16:55
Akşam 19:55
Yatsı 21:21
BIST97.149
Dolar5,809
Euro6,4816
Altın288,06

Dermovate Krem Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? 2019 Fiyatı Nedir?

Egzama ve sedef gibi hastalıklarda kullanılan dermovate krem hakkında yapılan araştırmalara nazaran ne olduğu, yan etkileri ve 2019 yılı itibari ile fiyatı hakkında bir yazı derledik.

 Dermovate Krem Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? 2019 Fiyatı Nedir?

Dermovate Krem Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? 2019 Fiyatı Nedir?

Kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurmanız ve yan etkilerine dikkat etmeniz gereken dermovate krem hakkında her şey yazımızda.

DERMOVATE KREM NEDİR?

Genellikle sedef ve egzama tedavisinde uygulanan, doktorların en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama gibi hastalıklardan başa çıkamayan bireylere adete mucize gibi iyi gelen Dermavote egzamaya bağlı meydana gelen kaşıntı ve kızarıklığı da kısa zamanda giderir. Fakat bu kadar etkili olmasıyla birlikte yan etkileri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle doktor gözetiminde uygulanması tavsiye edilen bu krem kortizonlu kremler arasında yer alır. Barındırdığı % 0.05 klobetazol 17-propiyonat ile Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan etkileri de fazla olmaktadır. 30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi uygulamadan evvel yan etkilerini okumalısınız. Yapılan çalışmalara göre 1 yaşından büyüklerin uygulayabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı), sedef hastalığı zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt sorunlarında iltihabın etkilerini en aza indirmek için kullanılır.

DERMOVATE KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Yazının en başında bahsedildiği gibi krem etkili olduğu kadar yan etkileri de çoktur. Ciddi yan etkileri var olan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek etkileri sizlerle paylaşılıyor. Genelikle doz aşımında ya da içinde barındırdığı maddelere alerjisi olan bireylerde görülen bu yan etkilerle karşılaştığınızda kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız.

Yan etkiler şu şekildedir:

Deride incelme ve aşırı hassasiyet bununla beraber deri döküntüleri, yüz, dudaklar, dil ya da gırtlakta şişme izlenebilir. Kullandığınız bölgede kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan etkileri arasındadır.
En ağır yan etkilerinden biri, sürdüğünüz yerde toplardamarın belirgin duruma gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir.
Vücut kıllarında yükseliş, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,
Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlık,
Kanda kortizol hormonunun düşmesi,
Kanda şeker düzeyi yükselişi ve idrarda şeker olması,
Kan basıncı yükselmesi,
Göz içi basıncı artışı (giokom)

DERMOVATE KREMİN 2019 FİYATI NEDİR?

Dermovate kremin 2019 itibari ile fiyatı 17.26 TL'dir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri