Bu Besin Karaciğerdeki Zehri Atıyor

Vücudumuzda aldığımız zararlı maddeler karaciğerde birikir. Sağlığımızı önemli ölçüde etkileyen organlardan biri olan karaciğer, toksinlerden arınmadığı takdirde birçok hastalık ortaya çıkar. Peki karaciğer sağlığı için hangi besinleri tüketmeliyiz? İşte detaylar...

Bu Besin Karaciğerdeki Zehri Atıyor

Bu Besin Karaciğerdeki Zehri Atıyor

Çin tıbbına göre, insan vücudundaki beş iç organda zehirli maddeler birikir ve bu zehirli maddelerin birikmesi, vücutta bazı belirtilerin gerçekleşmesine neden olur.

KARACİĞERDEKİ ZEHİR NASIL TEMİZLENİR?

Karaciğerde biriken zehri bitkisel ve doğal yollarla temizleyebilmek mümkündür. Bu sayede yıpranmış olan karaciğerinizi ilk günkü gibi genç haline geri getirebilirsiniz. Bunun için karaciğeri en çok temizleyen ve karaciğeri hızlı bir şekilde gençleştiren en önemli bitki demirhindi bitkisidir.

Bu bitki sinir sisteminin korunmasında etkilidir ve safra kesesi ile ilgili problemleri çözmeye yardımcı olur. Yağlanmış ve içi zehir dolmuş karaciğeri demirhindi bitkisiyle kısa sürede eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

DEMİRHİNDİ ÇAYI NASIL DEMLENİR?

MALZEMELER

  • 1 litre su
  • 20 gr demirhindi

NASIL YAPILIR?

Demirhindi çayını hazırlamak için ilk olarak 1 litre suyu kaynatın. Su kaynamadan önce 20 gr demirhindi meyvesini suya ekleyin. İyice kaynadıktan sonra çayı soğumaya bırakın. Çay soğuduktan sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa aç veya tok karnına yaptığınız bu çayı tüketmenizde fayda vardır. Dilerseniz bu çayı sabah ve akşam olmak üzere içerisine 1 çay kaşığı bal ekleyerek içebilirsiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR