Baş Ağrısına İyi Gelen Yağlar

Bitkisel yağların birçok faydası olduğu bilinir. Özellikle baş ağrısına iyi gelen yağları sizler için derledik.

Baş Ağrısına İyi Gelen Yağlar

Bitkisel yağların birçok faydası olduğu bilinir. Özellikle baş ağrısına iyi gelen yağları sizler için derledik. İşte o yağlar...

Nane Yağı;

Nane yağı, migren tedavisi için kullanılan yağların başında gelir. Çünkü içeriğinde bulunan mentol, kasların gevşemesini ve ağrıların hafiflemesini sağlar. Nane yağını 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz 2 damla nane yağı ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırıp, alnınıza, boynunuzun arkasına ve omuzlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. İsterseniz de nane yağının kokusunu evin içerisine yayarak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Lavanta Yağı;

Lavanta yağı içerisindeki anti-enflamatuar sayesinde baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı oluyor. Ağrıları gidermekle kalmayan lavanta yağı, migreni tetikleyen uykusuzluk ve stresle baş ediyor. Ilık su dolu bir kaba 10 damla lavanta yağı ekleyip, kasenin üzerine eğilerek buharı soluyun. Ayrıca kulak arkanıza ve ensenize lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Okaliptüs Yağı;

Bu yağ migren ağrılarına iyi geldiği gibi kronik sinüzitin neden olduğu migren ataklarını yatıştırıyor. Okiliptüs yağını, Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp ağrıyan yerinize masaj uygulayabilirsiniz.

Papatya Yağı;

Yapılan araştırmalar sonucunda papatya yağının ağrı kesici özelliği ortaya çıktı. Bu yağ, anksiyete ve stres semptomlarının giderilmesine de yardımcı oluyor. Birkaç damla papatya yağını direkt ya da bir çay kaşığı suyla karıştırarak ağrıyan bölgenize masj yaparak uygulayın.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.


[G-#15588]

İLİşKİLİ GALERİLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR