Zayıflamak isteyenlerin ilk başvurdukları yöntem sağlıklı beslenme ve diyettir. Peki uygulanan değişik diyet metotlarının içinde yer alan ayran diyeti nedir? Sıkça adını duyduğumuz ayran diyeti nasıl yapılır? İşte zayıflamak isteyenlerin ayran diyeti hakkında tüm merak ettiklerinin yanıtı haberimizde...

AYRAN DİYETİ NEDİR?

Suyun yoğurt ile seyreltilmesi sonucu meydana gelen ayranın sağlığa birçok faydası var. Peki ayran zayıflamak isteyenlerin kullandığı bir metod olarak çok işe yarıyor. İçerisinde yer alan probiyotik, potasyum ve çeşitli vitaminler vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

AYRAN DİYETİ NASIL UYGULANIR?

Ayran diyeti halk arasında çok popüler bir diyettir. Ayran diyetini uygularken dikkat edilecek bir kaç husus vardır. Bunlardan biri ayran tuzsuz ve yağsız olmalıdır. Ayrıca ayran hazır yoğurt değil ev yoğurdu olmalıdır. Ayran diyetni uygularken tatlı krizini önlemek için meyve tüketebilirsiniz. 

Ayran diyeti en fazla 1 hafta uygulanmalı ve 1 hafta sonra kalorisi yüksek gıdalardan kaçınılmalıdır. Eğer dikkat edilmezse 1 hafta sonunda verilen kilolar geri alınabilir. Bu diyette günlük 2 – 2,5 litre olmak şartıyla bol bol su tüketilmesi ve beraberinde  bitki çayları da önerilmektedir. 

AYRAN DİYETİ ZARARLARI NELERDİR?

Ayran diyeti de fazla uygulama da zararlıdır. İnsan vücudunun dengesini bozar. Kan şekerinin düzenini bozar. Kan basıncının dengesini bozar. Metabolizma hızını düşürür. Kilo verimi tamamen durabilir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.