Allerset Şurup Nasıl İçilir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Allerset şurup nedir ne işe yarar? Allerset şurubun öksürüğe, kaşıntıya faydası var mıdır? Allerset şurubu çocuklar içebilir mi? Hangi yaşın altındaki çocuklarda içilmesi tavsiye edilmez? Allerset şurup hakkında merak ettiklerinizi sizin için derledik.

Allerset Şurup Nasıl İçilir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Allerset Şurup Nasıl İçilir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Allerset şurup, alerjik nezle, sebebi bilinmeyen kurdeşen, gözlerde sulanma, geniz, burun akıntısı, hapşırma, öksürük, burun tıkanıklığı ve ciltte kaşıntı, döküntü, şişlik gibi alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan bir şuruptur. Allerset şurup bazı bireylerde halsizlik, uyku gibi yan etkilere neden olabilir. Allerset şurup fiyatı;17.26 TL'dir.

ALLERSET ŞURUP NASIL KULANILIR?

Allerset şurup ağızdan içilerek kullanılır. 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

2-6 yaş arası çocuklarda: Günde 1 kez 2.5 mg (yarım kaşık) (2.5mg/2.5 ml şurup) uygulanır. Bu yaş grubunda günlük doz 5 mg’a yükseltilebilir ve günde 1 kez 5 mg (tam kaşık) (5mg/5ml şurup) veya günde iki kez (12 saatte bir) 2.5 mg (yarım kaşık) (2.5mg/2.5 ml şurup) verilebilir.

6-12 yaş arası çocuklarda: Belirtilerin şiddetine göre günde 1 kez 5 mg (tam kaşık) (5mg/5ml şurup) veya 10 mg (iki tam kaşık) (10mg/10ml şurup) verilir veya günlük doz ikiye bölünerek de uygulanabilir.

12 yaş üstü çocuklarda ve erişkinlerde: Belirtilerin şiddetine göre günde 1 kez 5 mg (tam kaşık) (5mg/5ml şurup) veya 10 mg (iki tam kaşık) (10 mg/10 ml şurup) uygulanır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR