Aile Sağlığını Korumak İçin 7 Öneri

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından korunmak için ve sevdiklerimizi korumak için yapılması gereken küçük ama etkili yöntemler vardır. Peki, bu yöntemler nelerdir? İşte Coronavirüsünden korunmak için dikkat edilmesi gereken 7 basit öneri…

Aile Sağlığını Korumak İçin 7 Öneri

Aile Sağlığını Korumak İçin 7 Öneri

Coronavirüsü salgınının yayılması önlemek için Toplum toplumun en temel yapı birimi olan aile sağlığını korumaktan geçmektedir. Alacağınız birkaç küçük ama etkili yöntem ile ailenizin sağlığını korumak sandığınızdan daha kolay.  Peki, aile sağlığını korumak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte detaylar…

AİLE SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN 7 ÖNERİ

Kişisel Eşyalarınızı Ayırın

Evinizin içerisinde kullandığınız kişisel eşyaları ayrı kullanılması gerekir. Ülkemizde ortak kullanımın yaygın olduğu tırnak makası, havlu, tarak ve kulaklık gibi kişisel eşyaların ayrı kullanımı aile sağlığını korumak için oldukça önemlidir.

Sık Sık Evinizi Temizleyin

Vücudunuzun temizliğiniz kadar, yaşadığınız yerin temizliği de ailenizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Her gün veya en fazla iki günde bir kere olmak üzere evinizi tamamen temizleyin.

Yeterli ve Dengeli Beslenin

Yeterli ve dengeli beslenmek vücudunuzun direncini arttırır ve hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar. Bu nedenle düzenli, yeterli ve sağlıklı gıdalar tüketerek ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz. Buna ek olarak uyku düzeninize de dikkat etmeniz de oldukça önemlidir.

Vücut Temizliğini İhmal Etmeyin

Tüm aile fertlerinin sık sık duş alması, el ve yüz temizliğine dikkat etmesi ve düzenli olarak tırnaklarını kesmesi aile sağlığını koruyacak için önemlidir.

Fiziksel Etkinlikler Yapın

Ailenizin sağlığını korumanın bir diğer yolu da düzenli olarak spor yapmak veya çeşitli fiziksel aktivitelere katılmaktır. Böylelikle vücudunuzun direnciniz artıracak ve bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz.

İçtiğiniz Suya Dikkat Edin

Tüketilen suyun yeterli pH değerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda evinize küçük maliyetlerle kurabileceğiniz arıtma sistemi ile ailenizin sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

Evsel Atıklardan Kurtulun

Aile sağlığını korumanın temel yöntemlerinden biri de evsel atıkların uzun süre bekletilmemesidir. Evsel atıklarınızın poşetini her gün değiştirip evinizin dışına çıkararak mikrop ve bakterilerin yayılmasını önleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR