Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman, Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacağını açıklamıştı. ÖSYM başvuru kılavuzu ne zaman açıklanacak?

21.05.2018-18:56 - (Son Güncelleme: 26.11.2021-11:23)Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman, Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı, 40 bin personel alacağını duyurmuştu. Süreç hala devam ediyor ve beklenen personel alımı henüz başlamadı. “Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman olacak?” sorusu sürekli soruluyor. ÖSYM Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı kılavuzunu ne zaman yayınlayacak? 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPILACAĞINI AÇIKLADI

Koronavirüsle savaş mücadelesi hala sürüyor. 2020’nin başlarında ortaya çıkan salgın hala devam ediyor. 2022 yılına da damga vurması beklenen Koronavirüse karşı Sağlık Bakanlığı 40 bin kişiyi işe alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gelen açıklamayla birlikte 40 bin yeni sağlık personeli alınacağı açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz seviyededir. İnşallah bunları daha da aşağı çekeceğiz. Elbette bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir, inşallah bunların önüne geçecek tedbirleri en kısa sürede ortaya koyacağız. Belirlenen yaş grubunun üzerindeki herkesi özellikle de ileri yaş grubundaki vatandaşlarımızın aşılarını olmaları veya tamamlamalarının salgının ağır sonuçlarının azaltılmasına katkıda bulunacağını hatırlatmak istiyorum. Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum." Açıklamalarında bulunmuştu. Bu açıklamadan sonra ÖSYM’den gelecek haber merakla beklenmektedir.


2021 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Henüz işe alımlar hakkında kesin bir açıklama gelmedi. Yapılacağı biliniyor ama ne zaman yapılacağı hakkında bir bilgi şu anlık yoktur. ÖSYM personel alımı için kılavuz açıklayacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde personel alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Koca, “Atama bekleyen arkadaşlarımız var. Mesleğe adım atmak için sabır göstermenin zorluğunu anlıyorum. Beklentilerini ısrarla gündeme getirmelerini azimlerinin işareti kabul ediyorum.  Milletimizin, devletimizin kendilerine ihtiyacı var. Atamaların mülakat olmadan puana göre yapılmasını sağlayacağız. Fakat unutulmamalı, devlet kararlarını tüm hazırlıklarını tamamlayarak sonuçlandırır. Arkadaşlarımız, atamaların, şartların hazır olduğu en erken tarihte yapılacağından emin olsunlar.” sözlerini sarf etti. Başvuru şartlarının sınav puanı dışında olması beklenmiyor. İş bekleyen sağlık personelleri için henüz kesin bir başvuru tarihi bilinmiyor. Şartları ÖSYM hazırlayacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal