İŞKUR’dan İş Arayanlara Müjdeli Haber

İŞKUR, iş arayanlara müjdeli bir haber verdi. Temizlik personeli kadrosu için binlerce kontenjan ayrıldı. Adaylar başvuru şartlarını ve başvuru yerini merak ediyor.

24.11.2021-15:05 - (Son Güncelleme: 24.11.2021-16:29)İŞKUR’dan İş Arayanlara Müjdeli Haber

İŞKUR, iş arayanlara yüksek kontenjana sahip bir iş haberi vardı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde 3.262 kişinin temizlik görevlisi olarak alınacağı duyuruldu. Üstelik işe alım şartları oldukça esnek. Adaylar işe alım şartlarının ve başvuruyu nereden, nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. İşte detaylar...

İŞKUR TEMİZLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden başvuruları gerçekleştirilecek olan adaylar hangi şartları sağlamaları gerektiğini merak ediyor. 3262 kişilik kontenjan kamuda ya da özelde çalışacak adaylar arıyor. İş başvurusu ilanları toplam kontenjanı dolduracak şekilde ayrı ayrı olarak İŞKUR’un resmi sitesinde bulunuyor. İş ilanları Türkiye’nin farklı farklı lokasyonlarında bulunduğu için adaylar, kendi yaşadıkları şehre göre İŞKUR sitesi üzerinden “temizlik görevlisi” yazarak aramalarını gerçekleştirebilir.

Başvuru şartlarında bulunan bir diğer detay adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği. En az ilkokul mezunu olanlar hemen İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Başvuruda hatırlatılması gereken bir diğer durum ise İŞKUR üzerinden bir profil oluşturmanız gerektiği. Eğer girişiniz yoksa öncelikle İŞKUR’a üye olmanız gerekli. Bunun yanında üyeliğinizi oluştururken bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriyor olmanız da önemli çünkü başvuruyu değerlendiren kurumlar bilgilerinizi öncelikle İŞKUR üzerinden alacaktır. 


TEMİZLİK PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye’nin farklı şehirlerinde, kamuda ya da özelde temizlik personeli olarak ayrılan kontenjana başvuru için bazı şartlar aranıyor. Genel başvuru şartları şu şekilde;

- T.C. vatandaşı olmak

- 18-40 yaş aralığında bulunmak

- En az ilkokul mezunu olmak

- Kişisel bakımına önem vermek

- Sağlık problemi bulunmamak

- Takım çalışmasına yatkın olmak

- Full-time ya da part-time çalışmaya uygun

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR üzerinde profil oluşturmak ve kişisel bilgileri profile eklemek basit işlemlerden biridir. İŞKUR’un resmi sitesine girdikten sonra üye olmak için gerekli üyelik bilgilerini doldurmalısınız. Bu işlemden sonra kişisel bilgilerinizi, eğitim durumunuzu ve karakter özelliklerinizi belirtilen alanlara yazmalısınız. Bu profil, başvurunuzu gören kurum çalışanlarının sizin hakkınızda fikir sahibi olduğu ilk yerdir. İŞKUR üyeliğinizi önceden oluşturduysanız ara ara profilinizi güncellemeyi unutmamalısınız. Ayrıca iş arayışınızın aktif durumda görünmesi gerekmektedir. Aktif hesaplar öncelikli olarak değerlendirilir ve güncel olduğu iş veren tarafından anlaşılır.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal