Resmi Gazete'de yayımlandı: TRT kanunu uyarınca elektronik cihazlarda bandrol oranları yükseltildi!

TRT kanunu uyarınca bandrole tabi olan elektronik aletlerden alınan bandrol oranları yükseltildiği Resmi Gazete’de yayımlandı.

26.05.2022-10:58 - (Son Güncelleme: 26.05.2022-12:29) Resmi Gazete'de yayımlandı: TRT kanunu uyarınca elektronik cihazlarda bandrol oranları yükseltildi!

TRT kanunu uyarınca bandrole tabi olan elektronik aletlerden alınan bandrol oranları yükseltildi. 'Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanunu Uyarınca Radyo, Televizyon, Video ve Birleşik Cihazlar ile Bunların Dışında Kalan Radyo ve Televizyon Yayınlarını Almaya Yarayan Her Türlü Cihazdan Alınacak Bandrol Ücretlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar' Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4'e yükseltildi

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Televizyon, video kameralar ve radyolar yüzde 16 olan oranda sabit kalırken, cep telefonları yüzde 10 olan oran yüzde 12'ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14'e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4'e yükseltildi.

Bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4'e yükseltildi

Yüzde 8 olan TRT bandrol payı yüzde 14'e yükseltildi

Alınan kararda diğer cihazlarda ise (Radyolu ve/veya TV’li ışıldak, radyolu kulaklık, radyolu fotoğraf makinesi, radyolu adım sayar, radyolu kalemler, radyo ve/veya TV’li banyo sistemleri, navigasyon cihazları, radyo ve/veya TV eklentili koşu bantları, radyo ve/veya TV eklentili buzdolapları, DVD-VCD player ve benzerleri, cep tipi MP3/MP4 çalar ve benzerleri, ev sinema sistemleri, taşıtlarda kullanılmaya mahsus navigasyonlu multimedya cihazları) yüzde 8 olan TRT bandrol payı yüzde 14'e yükseltildi.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal