Ramazan öncesi yeni tedbirler alınacak mı? Ramazan öncesi son kabine toplantısı yarın düzenlenecek: Gündemde kritik konular var!

2 Nisan'da başlayacak Ramazan ayı öncesinde son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, yarın Başkan Recep Tayyip Edoğan'ın başkanlığında yapılacak. Toplantıda, Ukrayna gündemindeki son durumdan ekonomiye, Ramazan öncesi tedbirlerden koronavirüs salgınına kadar birçok konu ele alınacak.

27.03.2022-15:01 - (Son Güncelleme: 27.03.2022-16:52)Ramazan öncesi yeni tedbirler alınacak mı? Ramazan öncesi son kabine toplantısı yarın düzenlenecek: Gündemde kritik konular var!

Ukrayna - Rusya savaşı, NATO zirvesinin yansımaları, Türkiye'nin yoğun diplomasi trafiği, terörle mücadele ve bölgesel gelişmeler, Ramazan öncesi temel gıda ürünleri üzerinde yapılan manipülasyonlar... Kabine, kritik gündem başlıklarıyla 28 Mart Pazartesi günü toplanacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenecek toplantıda ana başlık Rusya'nın Ukrayna saldırısı olacak. Türkiye, gerilimin düşmesi için arabulucu olmaya hazır.

Bu bağlamda hem Moskova hem de Kiev yönetimiyle yürütülen diplomasi trafiği masaya yatırılacak. Bundan sonra atılacak adımlar ele alınacak. Kabine'de Başkan Erdoğan'ın NATO zirvesindeki temasları da şüphesiz görüşülecek başlıklardan olacak.

Enerji, ticaret ve tarım konuları ele alınacak

Krizin Türkiye'ye muhtemel etkisi, enerji, ticaret, tarım gibi alanlarda alınacak tedbirler de toplantıda değerlendirilecek.

Ukrayna'da bulunan Türklerin tahliyesinde son durum da Kabine'nin gündeminde yer alacak.

Diğer taraftan, Ramazan öncesi temel gıda ürünleri üzerinde yapılan manipülasyonlar üzerinde durulacak. Olası fahiş fiyat artışlarına karşı alınması planlanan önlemler masada olacak. Terörle mücadele operasyonlarındaki son durum da hiç kuşkusuz değerlendirilecek konulardan. 

Ramazan öncesi yeni tedbirler alınacak mı? 

Bu konu hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal