Polonya'da gizli hazine haritası ortaya çıktı! 10 ton altın çıkarılacak

Polonya'da 18'inci yüzyıldan kalma bir sarayın altında olduğuna inanılan 10 tonluk Nazi altını için kazı yapılmasına izin verildi.

05.08.2022-12:45 - (Son Güncelleme: 05.08.2022-13:46) Polonya'da gizli hazine haritası ortaya çıktı! 10 ton altın çıkarılacak

Polonya'da 18'inci yüzyıldan kalma bir sarayın altında olduğuna inanılan 10 tonluk Nazi altını için kazı yapılmasına izin verildi.

Altınların çıkarılmasına izin verildi

Altın arama çalışması, büyük ölçüde bir Nazi subayının günlüğü ile bir haritaya göre gerçekleştiriliyor. Nazilerin, zengin Alman ailelerden yağmaladığı ve Polonya'nın Minkowskie köyündeki 18'inci yüzyıldan kalma bir sarayın altına sakladığı belirtilen altınların çıkarılmasına izin verildiği duyuruldu.

"Büyük gün için büyük tarih"

İzne dair açıklamayı yapan ve aynı zamanda hazineyi arayan Polonyalı Silesian Bridge Vakfı, altınların Nazi yetkilisi Heinrich Himmler emriyle toplatıldığına inanıyor. Vakıf üyesi Roman Furmaniak, YouTube'dan paylaştığı mesajında, son kazı için izin aldıklarına dair kararı paylaşmaktan heyecan duyduklarını belirtti. Furmaniak, "Bu tarihi kaydedin, 1 Eylül! Büyük gün için büyük tarih." ifadesini kullandı.

"10 ton altın haritaya bakılarak aranacak"

Altın arama çalışması, büyük ölçüde bir Nazi subayının günlüğü ile bir haritaya göre gerçekleştiriliyor. Silesian Bridge Vakfı, dokümanların nesilden nesile aktarıldığını belirtiyor. Sarayın gizli hazinesi için harekete geçildi. 10 ton altın haritaya bakılarak aranacak.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal