Polonya Futbol Federasyonundan Skandal Teklif

Polonya Futbol Federasyonu (PZPN) Başkanı Boniek, 29 Mayıs'ta başlayacak liglerin seyircili oynanması için hükümete talepte bulundu.

25.05.2020-12:16 - (Son Güncelleme: 25.05.2020-12:06)Polonya Futbol Federasyonundan Skandal Teklif
Polonya'nın Przeglad Sportowy gazetesine açıklamalar yapan Zbigniew Boniek, "Hepimiz normale dönmek istiyoruz. Alışveriş merkezlerini, berberleri, restoranları, park ve bahçeleri açtığımızdan beri statları da açabileceğimiz fikri geliyor aklıma." sözlerine yer verdi.

Tribünlerin tamamen dolmasını istemediklerini ve statlara en fazla 999 taraftarın alınabileceğini ifade eden Boniek, şunları kaydetti:

"Federasyonumuz bununla alakalı kuralları içeren özel bir program hazırladı. Bu projeyi Başbakan Mateusz Morawiecki'ye sundum. Eğer kabul edilirse ligleri seyircili bitireceğiz. 1000'e yakın taraftarın sponsorları tekrar statlara çekeceğini düşünüyorum. Ama şu anda en önemli şey güvenliğimiz. Hazırladığımız projenin yeterli gereklilileri taşıdığına inanıyorum."

Boniek, projede, stada gelen taraftarların ateşlerinin ölçülmesi, maske takması ve sosyal mesafeye dikkat etmesi konularının öncelikleri olduğunu dile getirdi.

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle 13 Mart'ta askıya alınan Polonya Birinci Futbol Ligi'nin (Ekstraklasa),29 Mayıs'ta tekrar başlayacağı belirtilmişti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR