Peygamberimize Hakaret Eden İslam Düşmanı Karikatürist Yanarak Öldü!

İslam düşmanlığı ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.S.)'e yönelik çizdiği hakaret içerikli karikatürlerle İslam Alemi'nin tepkisini çeken karikatürist Lars Vilks geçirdiği trafik kazasında yanarak öldü.

04.10.2021-10:32 - (Son Güncelleme: 04.10.2021-12:39)

Bugün dünya basınında da büyük yankı uyandıran bir kaza haberi meydana geldi. Hz. Muhammed (S.A.S.)'e hakaret eden karikatürist kazada yanarak öldü. 

EMNİYET KAZAYI DOĞRULADI

İsveç'in Dagens Nyheter gazetesinin haberine göre, Lars Vilks ve iki koruma polisi trafik kazasında yaşamını yitirdi. İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak polis memurlarının ailelerine başsağlığı diledi.

İsveç'in Dagens Nyheter gazetesinde verilen habere göre İslam düşmanlığı ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.S.)'e yönelik çizdiği hakaret içerikli karikatürlerle İslam Alemi'nin tepkisini çeken karikatürist Lars Vilks geçirdiği trafik kazasında aracı alev aldı. Karikatürist, Kaza sonucu arabasının içinde alev alev yanarak hayatını kaybetti.

İSLAM DÜŞMANI YANARAK CAN VERDİ

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre kaza Markaryd yerleşim yeri civarında gerçekleşti. Otoyol üzerinde bir kamyon ve otomobilin çarpışması sonucu patlayan ve alev alan araçlarda 3 kişi yanarak öldü ve 1 kişi ağır yaralandı. Kazada aracıyla kamyonla çarpışan İslam düşmanı karikatürist Lars Vilks alevlerin içinde kalarak feci bir şekilde can verdi.

DÜNYA BASININDA İSLAM DÜŞMANI OLARAK YER ALDI

Kazanın tüm dünya medyasında Peygamberimize hakaret eden karikatüristin yanarak öldüğü başlığıyla yayınlanması dikkat çekti.

EMNİYET OLAYA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

İsveç'te emniyet yetkilileri düzenledikleri basın toplantısında kazanın ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

Bölgesel Soruşturma Birimi Başkanı Stefan Sinteus, Vilks'in yanı sıra koruma polislerinin içinde bulunduğu polis aracının kazadan önce ters yöne girdiğini ve kamyonla çarpıştığını söyledi. Aracın ters yöne girmesinin nedenini henüz anlayamadıklarını belirten Sinteus, "Aracın tekeri patlamış olabilir çünkü olay yerinde fren izleri ve parçalanmış teker kalıntıları bulundu." ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Sinteus, kazada şu ana kadar suç kastına rastlamadıklarını ancak soruşturmanın bir süre daha devam edeceğini belirtti.

GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU

Bu arada Aftonbaladet gazetesine açıklama yapan Norveçli bir görgü tanığı, kazaya ilk müdahaleyi kendisinin yaptığını, yanan araçları söndürmeye çalıştığını kaydetti.

Görgü tanığı, "Polis aracı ters yönden neredeyse saatte 160 kilometre hızla giderken tekeri patladı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför, karşı yönden gelen kamyona çarptı. Çapmanın etkisiyle patlamalar oldu. Kamyon ve otomobil alev aldı. Özellikle yanan otomobile müdahale etmek istedim." ifadelerini kullandı.

İSLAMA VE PEYGAMBERE HAKARETLERDE BULUNMUŞTU

2007 yılında İsveç'in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks'in Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal