Orhan Gencebay'dan Ekonomi Değerlendirmesi: Bizi Soydular Sömürdüler!

Usta sanatçı Orhan Gencebay mevcut ekonomi durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gencebay yabancı ülkelerin döviz üzerinden Türkiye’ye yapmak istediklerine dikkat çekti. İşte detaylar…

13.02.2021-15:36 - (Son Güncelleme: 27.11.2021-16:50)Orhan Gencebay'dan Ekonomi Değerlendirmesi: Bizi Soydular Sömürdüler!

Ülkenin en büyük sanatçılarından biri olan Orhan Gencebay güncel ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Usta sanatçı Beyaz TV’de canlı yayınlanan bir programa telefonla bağlanarak dikkat çeken açıklamalarını sundu. Gencebay’ın canlı yayında döviz kurlarındaki yükselişe dair çarpıcı söylemlerinin arasında “Türkiye faiz veren bir ülke durumuna sokuldu. Bizi soydular, sömürdüler” sözleriyle tepkisini dile getirdi. 

GENCEBAY: BİZİ SOYDULAR, SÖMÜRDÜLER

Beyaz TV’de yayınlanan “Uyan Türkiye’m” canlı yayına katılan usta sanatçı Orhan Gencebay, yükselen döviz kurlarını kendi perspektifinden değerlendirdi. Gencebay kurlarla ilgili, “ Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı”dedi. 

ORHAN GENCEBAY: CAN GÜVENLİĞİMİZ YOKTU

Yükselen döviz kurlarının kasıtlı çıkarıldığını iddia eden usta sanatçı Orhan Gencebay geçmiş yıllardaki ekonomiyi günümüzle kıyasladı. Gencebay dövizle ilgili, “Yabancıların yapmak istedikleri planlarına, projelerine göre çıkmıştır. 90’larda her yıl yüzde 100’e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık. Yüzde 7 bin 500 faiz alınır mı? Alınıyordu. Türkiye faiz veren bir ülke durumuna sokuldu. Bizi soydular sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı.”

Sanatçı Orhan Gencebay günümüz ekonomisinde ve sosyal siyasal ortamlarında yaşanan problemlerin abartıldığının altını çizerek, “Evet, bir sıkıntı var, pandemi nedeniyle bütün dünya yangın yeri. Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70'lerdeki 90'lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. 70'lerde can güvenliği bile yoktu. 3 yılda bir yurt dışına çıkılıyordu. Arabası olan 1 depo benzin alabiliyordu. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu” diyerek geçmiş günlere nazaran bugünlerin daha iyi olduğunu dile getirdi. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal