Muharrem İnce: Adayım, Ekrem'e Niye Destek Vereyim?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı çağrının ardından ortaya atılan iddialara cevap verd.

18.01.2022-13:36 - (Son Güncelleme: 18.01.2022-13:43)Muharrem İnce: Adayım, Ekrem'e Niye Destek Vereyim?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı çağrının ardından ortaya atılan iddialara cevap verdi. Geçtiğimiz dönemlerde CHP'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığna getirilen Muharrem İnce, seçimi kaybetmişti.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Muharrem İnce, 'İmamoğlu'nu desteklediğiniz iddiası doğru mu?” sorusuna, “Yok böyle bir şey” diye yanıt verdi. İBB Başkanı İmamoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmediklerini ifade eden İnce, “Cumhurbaşkanı adayıyım, niye Ekrem'e destek vereyim? Ben CHP'nin çelişkilerini anlatmaya çalışıyorum. Erken seçim istiyorsun ama kurultayını erteliyorsun. Erdoğan ‘Kriz var, ben de seçimi erteliyorum’ dese ne yapacaksın?' diye açıklamalarda bulundu.


CUMHURBAŞKANI ADAYI ARIYORLARSA PARTİSİNDEN 4.5 MİLYON FAZLA OY ALMIŞ ADAM BURADA

Muharrem İnce, sözlerinin devamında şu şekilde konuştu, 'Karamollaoğlu, 400 bin oy almış, başrolde geziyor. Akşener, partisinden 1.5 milyon az oy almış, başrolde. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayından 4.5 milyon az oy almış, başrolde. Bana ‘Kenara çekil’ diyorlar. Partimden 4.5 milyon fazla oy almışım. Niye çekiliyorum? Cumhurbaşkanı adayı arıyorlarsa ikinci olmuş adam burada. Onlar kenara çekilsin' ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'Yİ ALACAKSAN İSTANBUL'U VER

İnce Ekrem İmamoğlu ile ilgili daha önce yaptığı açıklamayı şöyle tekrarladı:

'İmamoğlu'na gelince... Başarılı bir başkan mı? Başarısız da değil, başarılı da. Kamuoyunda algısı var mı, evet var. Bir albenisi var. ‘İstanbul'u kaybederiz’ diyorlar. ‘Olur’ demiyorum, ‘olacaksa’ diyorum. Türkiye'yi alacaksan İstanbul'u ver.'


MASANIN OTURMA DÜZENİNDE ANLAŞAMAYANLAR TEK ADAYDA ANLAŞAMAZ

Muharrem İnce, 'Millet İttifakı'na katılma arzunuz var mı?' sorusuna da şu şekilde cevap verdi:  

'Biz ikisini birden göndereceğiz. Cumhur'u da Millet'i de. Masaya nasıl oturacaklarını tartışıyorlar daha, bundan sonuç çıkar mı? Eninde sonunda dağılır burası. Masanın neresine kim oturacak... Bu tartışılır mı? Masanın başına CHP oturmalı. Herkese eşit oy olsun... Böyle bir şey olur mu? Bu dağılmaya mahkumdur. Masanın oturma düzeninde anlaşamayanlar tek adayda anlaşamaz.'

BEN Mİ ÖĞRETECEĞİM SİZE

Memleket Partisi  lideri İnce Kayseri ziyareti sırasında, 'Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok İstanbul'a veremezmişiz. İstanbul'u ver Türkiye'yi al kardeşim, alabiliyorsan sonra da 'İstanbul'da Belediye Meclisi'nde çoğunluğumuz yok, AK Parti'ye geçer' deniyor. Geçsin. Sen seçim kazanmak istiyor musun? 'Kazanırız ama İstanbul belediyesini kaybederiz, Meclis'te çoğunluğumuz yok'. Geçsin AK Parti'ye. Al görevden, ata bir kayyum. Yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin' açıklamasında bulunmuştu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal