Muharrem İnce'den Eski Partisi CHP'ye Sert Sözler! 'Vicdansızlar, Yalancılar, Sahtekarlar'

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, partisinin ilçe teşkilatı binasını açmak üzere orada bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesi yaşananları tek tek anlattı.

11.12.2021-17:44 - (Son Güncelleme: 11.12.2021-18:08)Muharrem İnce'den Eski Partisi CHP'ye Sert Sözler! 'Vicdansızlar, Yalancılar, Sahtekarlar'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kendi partisinin ilçe binasını açmak üzere Tekirdağ’daydı. Açılış töreninde toplanan kalabalığa konuşma yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesi yaşananları anlattı. Bu konuyla ilgili hazırladığı belgeseli, orada bulunan topluluğa izleten İnce, ‘Bunu ne için yaptım biliyor musunuz? Bu kayıt altında olsun da bu vicdansızlardan bu millet bir gün hesap sorsun diye yaptım. Bana niye gittin ayrı parti kurdun diyenlere bu belgeseli izletin. Bunu izletin ki ibret alsınlar’ ifadelerini kullandı.

Yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sıralayan Memleket Partisi Muharrem İnce, ‘4 Mayıs 2018 kendin aday olamıyorsun başka birini aday yapıyorsun, kim bu kişi aza adayı değil Cumhurbaşkanı adayı, Dere Mahallesi aza adayı değil çağırış şekline bak’ diye tepki gösterdi. 

BEN GÖREVİMİ YAPTIM SANDIKLARI DA ONLARA BIRAKTIM 

Hazırladığı videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklaması sırasında yaptığı açıklamalarını ekrana getiren İnce, ‘Eski partimin yönetimiyle bir anlaşma yaptık. Onlar billboardlara reklam verecekler, televizyonlara reklam verecekler, onlar sandıkları koruyacaklar ben de onlar sandıkları korurken gezeceğim, miting yapacağım. Ben görevini yaptım. Cumhuriyet tarihinde 51 günde 107 miting yapan ikinci bir kişi yoktur. Ben görevimi yaptım, sandıkları da onlara bıraktım’ ifadelerini kullandı. 

ZONGULDAK VE BARTIN MİTİNGİ ÖNCESİ SESİM KISILMAMIŞTI

Hazırladığı belgeseli bulunan topluluğa izleterek o süreçte neler yaşadığı dile getiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ‘Zonguldak'a mitinge gideceğim. Zonguldak milletvekili beni desteklediği için listeye koyulmamış, sorumlusu da o. Bartın milletvekili de listeye konulmamış beni desteklediği için. Yani o ile mitinge gidiyorsunuz. O ilin milletvekilini listeye koymuyorlar. Neden Cumhurbaşkanı adayının morali sıfır olsun diye. Ben de bunu millete söyleyemiyorum. Yönetimle uzlaşmaya çalışıyorum, yapmayın bu insanları liste dışı bırakmayın diyorum. Daha sonra sesim biraz düzeldi mitingleri yapıyorum diye yazdım. Mecbur kaldım artık ya çekileceğim ya devam edeceğim. CHP Genel Başkan Yardımcısı, Halk TV Genel Müdürüne telefon açıyor, Muharrem İnce'yi bu kadar gösterme diyor, nasıl sırtımdan hançerliyorlar görüyor musunuz?’ dedi.

İnce, ‘Sabaha kadar yattığım günleri hatırlayın sandığın başında. Vicdansızlar, yalancılar, sahtekarlar. Seçim günü saat 17.00'de sandıklar kapanacağı zaman YSK'nın önüne geldim. Yanımdaki CHP'nin ve benim avukatıma YSK bir hile yaptı mı diye soruyorum. 2017'de yaptığı gibi mühürsüz oyları kabul etti mi? Bir sahtekarlık var mı senin bir itirazın var mı diye soruyorum o da yok diyor. O zaman yoksa ben de 50 bin avukatı çağırmıyorum dedim’ açıklamalarında bulundu. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal