Milyonlarca vatandaşın beklediği haber: Temmuz ayında zam sinyali!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında “asgari ücrete zam” sinyali verdi. Bilgin, “Sadece enflasyon farkı değil, daha kapsamlı düzenlemelerin hazırlığındayız.” ifadelerini kullandı.

14.05.2022-11:15 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-12:34)Milyonlarca vatandaşın beklediği haber: Temmuz ayında zam sinyali!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ülkemizdeki milyonlarca çalışan vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerini aktararak, “Temmuz ayında sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim.” dedi.

Milyonlarca vatandaşın beklediği haber: Temmuz ayında zam sinyali!

Temmuz zammı için hazırlık yapıyoruz

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası’nın Ankara’da düzenlediği “Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi”nde açıklamalarda bulunan Bilgin, gazetecilerin sık sık “Enflasyon yüksek. Bu şartlar karşısında ne yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusunu sorduğunu söyledi. Enerji maliyetlerinin enflasyon üzerinde gösterdiği etkiye vurgu yapan Bilgin, “Bunlara karşı çalışanlarımızı, emekçilerimizi koruyacağız. Dolayısıyla önümüzde temmuz ayında biliyorsunuz sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece çalışanlarımızın mı? Kamu çalışanları, memurlar, işçilerimizle değil aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız var. Onları da koruyacağız. Onlara karşı da sorumluluğumuz var.” ifadelerini kullandı.

Tarık Bulduk
tarikbuldk@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal