MHP Lideri Bahçeli'den Kadir Gecesi Mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kadir Gecesi sebebiyle kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

31.05.2019-23:50 - (Son Güncelleme: 31.05.2019-23:45)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kadir Gecesi sebebiyle kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI  

Bahçeli, Kadir Gecesi dolayısıyla kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bin aydan daha hayırlı bir gecenin rahmet ve bereketiyle müşerref olunduğunu anımsattı.

TÜRK-İSLAM ALEMİ İÇİN NİMETLERİN EN BÜYÜĞÜ  

Bu gecenin önemine dikkat çeken Bahçeli, "Bu müstesna ve mübarek gecenin nice manevi güzellik ve görkemiyle umutlanıyor, heyecanlanıyor, hevesleniyor, elbette aradığımız huzurun sesini duyuyoruz. Hamdolsun Kadir Gece'mizi idrak ediyoruz. Öyle bir aydayız ki adı ramazan. Öyle bir gündeyiz ki adı cuma. Öyle bir gecedeyiz ki adı Kadir. Üç kutlu anın, manevi hayatımızın üç muazzez döneminin tertemiz vicdanlarda yoğrularak affı, bağışlamayı ve nice mükafatı müjdelemesi Türk-İslam alemi için nimetlerin en büyüğüdür." ifadelerine yer verdi.

MAZLUMLARIN AHININ YERDE KALMAMASINI TEMENNİ EDİYORUM  

Bahçeli, Kadir Gecesi'nde açılan ellerin CenabıAllah katında geri çevrilmeyeceğine yürekten inandığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Mazlumların ahının yerde kalmamasını, zulümle abat olacaklarını zannetme yanlışına düşen zalimlerin layık oldukları acıklı sonuçlarla eninde sonunda karşılaşmalarını temenni ediyorum.

İNSANLIK DIŞI MUAMEMELERİ KINIYOR, CANİLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM  

Kaşgar ve Kerkük başta olmak üzere soydaşlarımıza yapılan alçak saldırıları, kurgusu yapılan mütecaviz komploları; Filistin'den Arakan'a kadar din kardeşlerimize yönelik insanlık dışı muameleleri, hunhar eylemleri, menfur niyetleri kınıyor, canileri öncelikle Allah'a havale ediyorum.

VİCDAN, DOĞRULUK VE ADAMLIK KAZANACAKTIR  

Zorbalık kaybedecek insanlık, vicdan, doğruluk ve adamlık kazanacaktır. Batıl kaybedecek and olsun hak kazanacaktır. Bütün mazlum kardeşlerimi selamlıyorum. Duamız onlarla, kalbimizle onlar bir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımın, aziz Türk milletinin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimin Kadir Gecesi'ni kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Gecemiz mübarek olsun, dualarımız kabul olsun. Allah yardımcımız olsun.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR