Makyaj Çantasında Olması Gerekenler Neler?

Makyaj yapmak, birçok kadının günlük rutinleri arasındadır. Gerek daha iyi hissetmek gerekse değişiklik için makyaj yapmayı sevenler makyaj çantasında olması gerekenleri araştırıyor. Makyaj çantasında olması gerekenler neler?

17.07.2021-19:10 - (Son Güncelleme: 18.07.2021-08:44)

Makyaj yapmak çoğumuzun en sevdiği günlük eylemlerden biri. Makyaj çantamızda kişisel bakımdan özel eşyalarımıza kadar çok sayıda malzeme bulunabilir. Peki makyaj çantasında olması gerekenler neler? Makyaj çantasında neler olmalıdır?

Her kadın kendini güzel hissetmek ister. Güzellik yöntemleri çeşitli olsa da makyaj yapmak en yaygın yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki makyaj çantamızda bulunması gerekenler neler?

MAKYAJ ÇANTASINDA NELER OLMALI?

Makyaj çantası hazırlarken önceliğimiz sıklıkla tercih ettiğimiz ürünler olmalıdır. Evdeki makyaj malzemelerimizden daha çok, her an lazım olabilecek pratik malzemeler önceliğimiz olmalıdır. Rutin olarak kullandığımız ve ani durum değişikliklerinde ihtiyaç duyulan ürünler göz önünde bulundurulmalı. 

MAKYAJ ÇANTASINA NELER BULUNUR?

Günlük giydiğimiz kıyafete uygun nude tondaki rujlar, el nemlendiricisi gibi ürünler tercih edilebilir. Öte yandan:

-El ve vücut nemlendiricisi

-Evden çıkmadan önce sürdüğünüz ruj ve dudak kaleminiz

-Dudak kalemi ucunun kırılmasına karşın kalemtıraş

-Dağılması ihtimaline karşı eyelinerınızı

-Gece bir yerde kalacaksanız makyaj temizleme ürünleri

-Törpü, tırnak makası 

-Çanta aynası

-Tırnaklarınıza sürülü olan oje şişeniz

-Parfüm ya da deodorant 

-Islak mendil, selpak

-Allık ve allık fırçası

-Diş fırçası, diş macunu gibi eşyaları makyaj çantanızda bulundurmalısınız.

MAKYAJLA UYUMANIN ZARARLARINI GÖZ ARDI ETMEYİN

Cildiniz için doğru makyaj ürününü seçmek kadar makyajı temizlemek de son derece önemli. Makyajla uyumak, geri dönüşü olmayan cilt sorunlarına yol açabilir. Makyajla uyumak cildin nefes almasını engelleyerek cildin daha erken yaşlanmasına neden oluyor. Ciltten temizlenmeyen makyaj; sivilce, akne, siyah nokta gibi problemlere yol açabiliyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR