Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun Açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Aleyna Çakır'ın ölümünde şüphelerin odağı olan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun’un intiharıyla ilgili açıklama yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun Açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun Açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gülay Uygun'un Keçiören ilçesi Hisar mahallesi Bağlar caddesi açık arazi içerisinde ölü bulunduğunun bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada Gülay Uygun'un cep telefonunun son baz bilgisi tespit edilerek cesedine avukatı aracılığıyla ulaşıldığı belirtildi ve ‘Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinde ölü muayene ve keşif işlemleri icra edilmiş, olay yerinde ölene ait cep telefonu ile bir adet tabanca, boş kovan ve 6 adet fisek bulunarak muhafaza altına alınmış, ölen şahıs ile cesede ulaşan 9 kişinin el svapları aldırılmıştır. Kriminal inceleme neticesinde sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır’ denildi.

'MUKAYESEYE ELVERİŞLİ PARMAK İZİ YOK'

Gülay Uygun'un cep telefonu imajı alınıp Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gönderildiğine yer verilen açıklamada ‘İnceleme ve raporlama işlemleri devam etmektedir. Olay yerinde bulunan ve olayda kullanıldığı değerlendirilen 7,65 mm tabanca ile kovan üzerinde kriminal inceleme yaptırılmış, olay yerinde bulunan kovanın bu tabanca ile atıldığı tespit edilmiştir. Tabanca üzerinde yapılan parmak izi çalışmasında mukayeseye elverişli parmak izi tespit edilememiştir’ ifadelerine yer verildi.

'2 SAYFALIK NOTUN İNCELEMESİ SÜRÜYOR'

HTS kayıtlarının temini için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na müzekkere yazıldığı belirtilen açıklamada ‘Müzekkereye cevap verildikten sonra gerekli inceleme ve analiz işlemleri yapılacaktır. Otopsi işlemleri esnasında Gülay Uygun'dan alınan kan örneği ile olay yerinden temin edilen bulgu ve materyaller üzerinde mukayeseli inceleme yapılması yönünde gerekli talimatlar verilmiştir. Ölü muayenesi ve otopsi neticesinde Gülay Uygun'un kafa sağ temporal üst bölgede giriş ve oblik seyirle sol temporal bölgede çıkış olmak üzere tek bir ateşli silah mermi çekirdeği giriş ve çıkışı tespit edilmiştir. Biyolojik ve kimyasal incelemelerin tamamlanmasından sonra ayrıntılı olarak tanzim edilecek otopsi raporu Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilecektir. Olay yerinde ele geçirilen iki sayfalık intihar mektubu olarak değerlendirilen not aslı alınmış, not aslı üzerinde parmak izi incelemesi yapılmasından sonra, notta yer alan yazıların Gülay Uygun'un eli ürünü olup olmadığı yönünde kriminal inceleme yapılmasına dair gerekli talimat verilmiş olup bu kapsamda incelemeler devam etmektedir’ denildi.

Öte yandan olay günü Gülay Uygun’un 08.56'da taksiyle evinden ayrıldığı ve taksi sürücüsünün tespit edilerek ifadesinin alındığı belirtildi. 2 kişinin Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındığı belirtilen açıklamada ‘Yukarıda Cumhuriyet Başsavcılığımızca tespit edilen bulgular ışığında soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak hassasiyetle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir’ sözlerine yer verildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR