Urla Caz Festivali Devam Ediyor

İzmir'de Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odasının katkısıyla hazırlanan ve 3 gün sürecek Urla Caz Festivali başladı.

Urla Caz Festivali Devam Ediyor

İzmir'de Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odasının katkısıyla hazırlanan ve 3 gün sürecek Urla Caz Festivali başladı.

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde Piyanist Kerem Görsev ve triosu sahne aldı. İzleyicilerden büyük beğeni alan Görsev'e kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman eşlik etti. "Neşet Ruacan Quartet"ün caz müzik dinletisi sunduğu festivalde Bülent Ortaçgil ve Fatih Erkoç şarkıları söylendi.

FESTİVALE 2 BİN KATILIM

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, yaptığı açıklamada, Urla'yı daha geniş kitlelere tanıtmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti.

Festivalin ilk gününde yaklaşık 2 bin ziyaretçinin katılım sağladığını bildiren Aydınhan, "Çok keyifli ve güzel bir festival yaşıyoruz. Sanatçılarımız ve konuklarımız son derece keyifli anlar yaşıyorlar. Önümüzde yoğun ve eğlenceli geçecek iki günümüz daha var. Urla için çok büyük ve prestijli bir organizasyon oluyor. Önümüzdeki sene daha geniş çaplı belki uluslararası çapta bir festival için şimdiden çalışmalara başladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." Diye konuştu. Ünlü piyanist Kerem Görsev ise böylesine önemli organizasyonların daima düzenlenmesi gerektiğini bildirdi.

Urla Caz Festivali, 29 Eylül Pazar günü bitecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR