Devrim Otomobili Müzesi Meraklılarıyla Buluşuyor

Coronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart'ta ziyaretçilere kapanan Devrim Otomobili Müzesi, 1 Temmuz'dan itibaren ziyarete açılacak.

Devrim Otomobili Müzesi Meraklılarıyla Buluşuyor

Devrim Otomobili Müzesi Meraklılarıyla Buluşuyor

13 Mart'ta coronavirüs salgını nedeniyle ziyaretçilere kapanan Devrim Otomobili Müzesi, 1 Temmuz'dan itibaren yeniden ziyarete açılacak.

TÜLOMSAŞ tesislerinde 1961'de Türk mühendis ve işçileri tarafından zor şartlarda üretilen Devrim otomobili, 5 Eylül 2017'de başlayan kapsamlı bakımının ardından 3 Mart 2018'de "Devrim Otomobili Müzesi"nde sergilenmeye başladı.

Devrim'in yapımı sırasında kullanılan çeşitli parçalar ve materyallerin de yer aldığı müze, yoğun ilgi görüyor.

Müzede, otomobilin yapımında kullanılan kaynak motoru, yapım aşamalarının çekildiği fotoğraf makinesi, kumpas, matkap ve torna tezgahları, pergel, cetvel, çizim masası, kireç taşından maketi, yedek parçalar, Sivas'ta demiryollarında dökülmüş orijinal motor bloğu ve çalışmaların görselleri de bulunuyor.

Kapalı ve açık alan olmak üzere iki bölümden oluşan sergi alanının müze binası kısmı bir süre daha ziyaretçi kabul etmeyecek. Açık alanda bulunan Devrim otomobili ise ziyarete açık olacak.

Müze, pazartesi günleri hariç hafta içi 10.00-17.00 saatlerinde, hafta sonları ise 09.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR