Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya İle Ukrayna Arasındaki Probleme Açıklık Getirdi: Saldırı Planlamıyoruz!

Rusya ile Ukrayna arasındaki sorun büyürken Kremlin Sözcüsü Peskov, konu ile ilgli açıklama yaptı.

23.11.2021-16:51 - (Son Güncelleme: 23.11.2021-17:27)Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya İle Ukrayna Arasındaki Probleme Açıklık Getirdi: Saldırı Planlamıyoruz!

Ukrayna ile Rusya arasındaki sorun dünya gündeminde yankı oluşturmuştu. Konu ile ilgili Kremlin Sözcüsünden açıklama geldi. Karadeniz'in kuzeyinde Ukrayna ile sorun yaşayan Rusya, ‘Ukrayna'ya saldırmayı planlamıyoruz’ açıklaması yaptı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmayı planlamadığını söyledi. AA'nın aktardığı habere göre, Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'yı ‘işgal etmeye’ yönelik hazırlıklar yaptığıyla ilgili iddiaları değerlendirdi.

UKRAYNA'YA GİRMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK

Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağı haberlerine açıklık getiren Peskov, Rusya’nın asla böyle bir niyetinin olmadığını aktardı. ABD ve Ukrayna basınında, Rusya'nın saldırı hazırlığında olduğuna yönelik iddiaların yer aldığına işaret eden Peskov, ‘Biz ise Ukrayna'nın saldırı hazırlığında olduğunu söylüyoruz. Bu, doğru anlaşılması ve yorumlanması gereken ince bir ayrımdır.’ dedi. Peskov, Rusya'nın herhangi birine saldırmaya yönelik bir plan hazırlamadığını savunarak, ‘Rusya'nın kimseye saldırmayacağını ve saldırgan planları olmadığını defalarca dile getirdik. Aksini iddia etmek ve ülkemizdeki Rus askerlerinin manevralarını bu tür planlarla ilişkilendirmek son derece yanlıştır.’ diye konuştu. Ukrayna'nın Donbas'a yönelik adımlarından ötürü ise endişe duyduklarını anlatan Peskov, ‘Minsk anlaşmalarının uygulanmasında ilerleme sağlanamaması, Avrupa'daki gergin durumu körüklemektedir.’ ifadelerini kullandı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal