Kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu? Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Kıdem tazminatı tavan tutarı belli oldu!

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Haziran ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklilerinin maaş zamları belli olmuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığının mali ve sosyal haklara ilişkin yayımladığı genelgede kıdem tazminatı tavanı da belli oldu. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı tavanı...

05.07.2022-08:54 - (Son Güncelleme: 05.07.2022-09:51) Kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu? Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Kıdem tazminatı tavan tutarı belli oldu!

Asgari ücret zammının sonrasında milyonlarca emekli ve memurun merakla beklediği zam oranları da netlik kazanmıştı. Geçtiğimiz gün TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyonu oranı ile 6 aylık fark açıklanmış ve SSK, BAĞ-KUR emekli maaşları ve memurlara yapılacak zam oranı netlik kazanmıştı. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanlığının yayımlamış olduğu 2022 yılı Temmuz ayına ait mali ve sosyal haklara dair genelge ile kıdem tazminatı tavanı da netlik kazandı.


Kıdem tazminatı tavanı belli oldu

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatında yıllık tavan tutar son dakika olarak duyuruldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren işçilere ödenecek kıdem tazminatının yıllık tavan tutarı 15 bin 371 lira 40 kuruş oldu.

İbrahim Turna
ibrahim_313@outlook.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal