19 Eylül 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 17.22°
  • Izmir 20°
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:04
İkindi 16:32
Akşam 19:17
Yatsı 20:38
BIST101.930
Dolar5,6688
Euro6,2801
Altın272,61

Yeni Trend Hollywood Yanağı Etkisi: Bişektomi

Son dönemlerde popüler hale gelen yanak inceltme trendi, estetikte en sık tercih edilen yöntemlerden biri oldu. Ünlüler dünyasında birçok ismin yaptırdığını bildiğimiz Hollywood yanağı da denilen bişektomi nedir, kimler yaptırır? Merak edilenleri sizler için derledik.

Yeni Trend Hollywood Yanağı Etkisi: Bişektomi

Yeni Trend Hollywood Yanağı Etkisi: Bişektomi

Son dönemlerde birçok ünlüde gördüğümüz Hollywood yanağı, en trend estetik işlemler arasına girdi. Yanaklardaki fazla yağların alınmasıyla oluşan incelik kadınların yeni güzellik anlayışına kendini kaptırmalarına neden oldu.

BİŞEKTOMİ NEDİR, KİMLER YAPTIRABİLİR?

Yanakların dolgun olmasını sağlayan yağ kitlesinin (Bichat’s fat pad) küçültülmesi (yanak inceltme) işlemi; lokal anesteziyle veya sakinleştirici ilaçla, ağız içinden 30-45 dakikada yapılabilen küçük bir müdahaleyle gerçekleştiriliyor. Tamamen ağız içinden yapıldığı için yanaklarda hiçbir iz kalmıyor. Hastanede kalmayı gerektirmiyor, işlem sonrasında kişi evine gidebiliyor.

YAĞLAR NEREDEN ALINIYOR?

Çıkarılan yağ kitlesinin miktarına bağlı olarak sonuç hemen ortaya çıkıyor. Yanak inceltme (Bişektomi) estetik amaçlı bir müdahale olup, daha çok genç bayanlar tarafından tercih ediliyor. Özellikle elmacık kemiklerinin aşağısında kalan yanak bölümü dolgunsa, yanak inceltme gerekebiliyor. Bişektomi ile çekici yanaklara kavuşmak mümkün oluyor.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri