Yoğun programlar ve hızlı tempolu yaşam tarzlarıyla, saçınız için anında sonuç almanıza yardımcı olan her ürün, para vermeyi sonuna kadar hak ediyor.Peki, Saç Serumu Nedir? Saç Serumu Nasıl Kullanılır?İşte merak edilenler haberimizde...

SAÇ SERUMU NEDİR?

Saçlarınızın yumuşamasını sağlayan ve saç bakım çözümü olarak tasarlanan bu yumuşaklık ve parlaklık veren iyi bir saç serumu; saçınızı güneş ışınlarına ve toz ve kireç gibi kirletici maddelere karşı etkili bir şekilde koruyacaktır. Sizin için mükemmel saç serumunu bulduktan sonra, faydalarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için, serumunuzu saçlara nasıl uygulayacağınızı bilmek önemlidir.

SAÇ SERUMU NASIL KULLANILIR?

Saç serumunun temel kullanımlarından biri, saçların daha sağlıklı görünmesini sağlamaktır ancak bunun yanında, parlaklık veriyor ve daha az karışıklığa neden oluyor. Serum ışığı yansıttığı için, saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar ve aynı zamanda toz ve nemden korunmasına yardım eder. Sadece bu da değil, aynı zamanda saçınızda, zararlı güneş ışınlarına ve aynı zamanda zararlı kimyasallara karşı koruyucu bir tabaka oluşturur.

Çoğu insan kuru ve hasar görmüş saçlara karşı koruyucu bir önlem olarak saç serumu kullanır. Bazıları saçları son derece donuk veya karışık hale geldiğinde kullanmaya başlarken, diğerleri saç şekillendirme ürünlerini ve aletlerini kullanırken çok fazla ısıya ve kimyasal reaksiyonlara karşı bir miktar koruma sağlamak için kullanabilirler.

DOĞRU ÜRÜNÜ BULMAYA ÇALIŞIN

İlk adım, mükemmel saç serumunu bulmaktır. Diğer tüm bakım ürünleri gibi, her marka, belirli saç tiplerine fayda sağlayabilecek farklı bileşenler kullanır. Saçınıza en uygun ürünü bulmanız ve kullanılan bileşenler üzerinde bir fikre sahip olmanız gerekir. Bu, çoğu zaman, sizin için doğru olanı bulmadan önce iki veya daha fazla ürünü denemeniz gerekebileceği anlamına gelir.

SAÇLARINIZI İYİCE YIKAYIN

Saç serumu sadece şampuanlanmış saçlara uygulanır ve aslında ürünü satarken, bunun önemi yeterince vurgulanmaz. Saç köpüğü ya da saç spreylerinden farklı olarak, saç serumu temelde saçlarınız için bir besleme kaynağıdır. Saç serumunun temel amacı, saçınızı toza ve kire karşı korumaktır, bu nedenle yıkanmamış saçlar üzerine uygulayarak, amacından sapmış olursunuz.

Genellikle popüler markalar, birbirini tamamlayacak şekilde yapılmış bir şampuan, saç kremi ve saç serumu içeren, eksiksiz bir saç bakım ürünü yelpazesi üretir. Saç serumunu ilk kez deniyorsanız, aynı saç bakım ürününden uyumlu bir şampuan ve saç kremi ile birlikte kullanmak iyi bir fikirdir. Saçlarınızı iyice şampuanlayın, saç kremi uygulayın ve ardından saç serumu uygulayın.

SAÇ SERUMU NASIL UYGULANIR?

Saçınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olarak, avucunuza iki ila altı damla saç serumu alın ve iyice karıştırmak için her iki avucunuzun içinde düzgün bir şekilde ovalayarak, yayın. En iyi sonuç için, sadece yıkanmış saçlara uygulanır, bu nedenle saçınızın havlu ile kurutulmuş veya hafif nemli olduğundan emin olun. Saçlarınızı öne doğru atın ve saçınızın ucundan yukarıya doğru uygulayın. Saç serumu kırılmış saç uçlarında iyi çalıştığı için, uçlara masaj yapın. Kafanızı hızlıca kaldırıp, saçınızı geri atın, daha sonra iki ila dört damla saç serumu alın ve kafa derisine iyice masaj yapın. Ayrıca, birkaç damla daha almanız ve etkili bir uygulama için tüm saçınıza sürmeniz önerilir.

UYGULAMA SONRASI

Her zaman piyasada bulunan diğer markalardan daha pahalıya mal olsa bile iyi bir marka seçin. Saçlarınız için güzel sonuçlar istediğinizde, maliyeti düşürmeye çalışmak iyi bir fikir olmayabilir.
• Saç serumunu kullandıktan sonra saçınız alışılmadık şekilde hızlı kuruyorsa, markayı değiştirmeyi deneyin. Kullandığınız saç serisinin içeriği saç tipinize uygun olmayabilir. Başka bir markaya geçmek, kuruma problemini çözebilir.
• Saç serumu kullanırken, saçınız için en iyi kombinasyonun ne olduğunu anlamak için şampuan ve saç kremi gibi diğer saç ürünlerini de denemeye çalışın.
• Çok fazla miktarda kullanmak kötüdür ve bu saç serumu için de geçerlidir. Serumu makul miktarlarda kullanmak iyidir, her gün kullanmamaya çalışın ya da her gün kullanmaya ihtiyacınız varsa az miktarda kullanın.
• Saçınız nemliyken ya da havluyla kuruttuktan sonra saç serumu uygulayın, ıslak saça uygulamayın.
• Avucunuzun içine birkaç damla serum dökün ve sonra saçlarınız boyunca uygulayın.
• Saçınızın köklerine dikkat edin ve uygulama bittiğinde tarakla veya fırçayla fırçalayın.
• Saç serumunu, saçlarınızı yıkamadan aşırı derecede kullanmayın, bu saç yağlanmasına ve kepeğe neden olur. Saç serumu kullanmadan önce saçlarınızın yıkanıp temizlendiğinden emin olun.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın