Saç Nasıl Boyanır? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Her kadın için saçları en değerli varlıklarıdır. Bu kadar değer verdikleri saçları için oldukça zaman ve para harcarlar. Bu yüzden evde saçınızı boyarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şu şekildedir:

Saç Nasıl Boyanır? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Her kadın için saçları en değerli varlıklarıdır. Bu kadar değer verdikleri saçları için oldukça zaman ve para harcarlar. Evde saçlarınızı boyarken istenmeyen renk ve dağınıklık için uygulama esnasında yapılan yanlışlar sizi hayli üzebilir ve kaşınmanıza neden olabilir.

Saçlarınızı evde boyamaktan korkmanıza gerek yok. Eğer doğru hamleler ve dikkat edilmesi gereken noktaları biliyorsanız bu işlem sandığınızdan daha güzel ve olumlu sonuçlarla size geri dönecektir.

Evde saçınızı boyarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şu şekildedir:

- Saçınızı boyayacağınız gün kesinlikle saçlarınızı yıkamayın. Saçınızda ve saç derinizde yer alan yağ sizi boyanın tahriş olma gibi olumsuz etkilerinden kurtarıyor.

- Saç renginizi bir iki ton açmak ya da koyulaştırmak basit bir uygulama gibi gelebilir. Ancak saçınızdan daha sağlıklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız net değişiklikleri işin ehli birine bırakmanız daha doğru bir karar olacaktır.

- Kaş renginiz saç renginize göre daha koyu olduğu için renklerini eşitlemek size daha doğru gelebilir fakat kaşlarınız boyamak göze yakın olduğundan pek sağlıklı değildir.

- Özellikle gri saçlara sahipseniz, bazı boyalar grileri kapatmada olumsuz etkileri olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle saçınızın tamamını boyamadan evvel boyanızı ve bekleme süresini deneyin. Bununla birlikte koyu renk saçlar da bazı boyalar istenilen sonucu vermeyebilir. Bu nedenle de boyanızı saçınızın bir tutamında deneyin.

- İki farklı renk tonu deneyerek, evde boyadığınız saçınızın daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzmanlar kalıcı renklerin sık sık uygulanmasının saça zarar verdiği konusunda hem fikir.

- Saç diplerinizi ve saç uçlarınız birbirinden tümüyle farklıdır, bu sebeple aynı şekilde boyarsanız tamamen farklı sonuç ortaya çıkar. Saç uçları boyayı köklerden daha hızlı alır bu nedenle saçlarınızı boyamaya köklerinizden başlayın.

- Saç rengi tercih ederken ten renginizi ve göz renginizi dikkate almanız gerekiyor. Sarı saç tonları beyaz tenli insanlara daha çok yakışırken, karamel gibi kahve tonlarda saçlar koyu renk tenli insanlara daha çok yakışabilir. Her rengin her insana yakışmadığını unutmayın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.


[N-#58513]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR