Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır? Uzmanından Püf Noktaları

Günlük hayatın en temel gıdalarından olan yumurta pek çok spekülatif yorumu da beraberinde getiren bir gıda. Organik diye satılan yumurtaların organik olup olmadığını nasıl anlarız? Organik yumurtayı tanıma tüyolarını sizin için derledik.

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır? Uzmanından Püf Noktaları

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır? Uzmanından Püf Noktaları

Tok tutan, kadınları meme kanserine karşı koruyan ve protein barındıran yumurtayı ne sıklıkla tüketiyorsunuz? Yumurta alırken nelere dikkat ediyorsunuz? İşte yumurta seçme tüyoları.

ORGANİK YUMURTANIN ÖZELLİKLERİ

Organik yumurtanın sarısı yapay yemle beslenen tavuk yumurtalarına oranla daha küçük ebata sahiptir.

Organik görüntülü parlak ve tertemiz görünüme sahip yumurtalara güvenmektense pazarda ya da markette satın alacağınız yumurtaların üstlerinde organik sertifikasının yazılı olup olmadığına bakın.

Organik yumurtaların boyutları eşit olmaz. Tavukların organik yemle beslendikleri için yumurtaların boyları da birbirinden farklılık gösterebilir.

Organik yumurtanın iç kısmı koyu sarı renkte olmalıdır. İç kısmı kırmızı olan yumurta çeşitlerinden KESİNLİKLE almayınız.

Yumurtanın renginin tavuğun rengi ile ilgili olduğu için organik yumurtaya özel bir renk yoktur. Organik yumurta beyaz ve kahverengi olabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri