18 Eylül 2019
  • Istanbul 20.56°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 15°
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:04
İkindi 16:32
Akşam 19:17
Yatsı 20:38
BIST101.447
Dolar5,7021
Euro6,3174
Altın275,5724

Kıyafetlerdeki Ter Lekelerini Asprinle Çıkarın! İşte Çamaşır Yıkarken Bilmeniz Gerekenler

Çamaşır makineleri işimizi kolaylaştırsa da bazı inatçı lekeler canımızı sıkabilir. Bazı püf noktalarıyla yıkanan çamaşırlarınız için hayal ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Asprin ter lekelerini nasıl çıkarır? Mürekkep lekeleri sütle giderilir mi? Bulaşık deterjanını çamaşır yıkarken nasıl değerlendiririz?

Kıyafetlerdeki Ter Lekelerini Asprinle Çıkarın! İşte Çamaşır Yıkarken Bilmeniz Gerekenler

İşte Çamaşır Yıkarken Bilmeniz Gerekenler

Ağarmayan beyazlar, çıkmayan lekeler çamaşır yıkadıktan sonra hoşumuza gitmeyen sonuçlardır. Bir kaç küçük püf noktası ve elinizdeki malzemeler aracılığıyla çamaşırlarınız makineden istediğiniz gibi çıkacaktır.

ASPRİN MUCİZESİ

Çamaşırları ağartmak ve lekelerden kurtulmak için aspirin kullanın!

Zaman geçtikçe, beyaz giysiler gri veya sarımsı olabilir. Dahası, inatçı ter lekelerini onlardan çıkarmak o kadar kolay değildir. Giysilerinizi tekrar beyazlatmak için, yıkamadan önce suya biraz aspirin ekleyin. Onları bir toz haline getirin ve deterjanınıza ekleyin. Ayrıca 10 adet aspirin hapını 340 fl oz (10 litre) suda çözebilir ve kıyafetlerinizi 7 saat boyunca bu suya batırabilirsiniz. Bu yöntem eski lekeler için bile etkilidir.

Çamaşır torbası yerine kıyafetlerinizi yastık kılıfında yıkayın

Genellikle çamaşırlarınızı yıkamak için özel çanta kullanmanız önerilir; böylece çoraplarınızı kaybetmezsiniz. Ama o kadar dayanıklı değillerdir ve herkeste bu çantadan yok. Bunun yerine, fermuarlı ya da ipli bir yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Sıradan bir yastık kılıfı da aynı, elbiselerin kaçmasını önlemek için yastık kılıfını bağlayabileceğiniz bir ipe ihtiyacınız olacak.

 

BULAŞIK DETERJANI ZOR LEKELERİ GİDERİYOR

  • Mürekkep lekeleri sütle giderilebilir. Eşyalarınızı içine batırın ve 30-40 dakika bekletin, ardından her zamanki gibi yıkayın.
  • Çikolata lekeleri hidrojen peroksit veya kerosen ile temizlenebilir. Sadece lekenin üzerine bir miktar sıvı dökün ve lekenin kaybolduktan sonra maddeyi yıkayın. Ancak, peroksitin renklendirmeye zarar verdiğini unutmayın, bu nedenle sadece beyaz kıyafetlerde kullanmak daha iyidir.
  • Limon suyu ve kabartma tozu ter lekelerini giderir. Solüsyonu leke ovalayın ve maddeyi 15 dakika sonra yıkayın.
  • Bulaşık deterjanı, ketçap lekelerinden kurtulmamıza yardımcı olabilir. Ürününüzü yıkadıktan sonra, leke üzerine bir miktar hidrojen peroksit dökün ve 15 dakika bekletin. Sonra giysinizi her zamanki gibi yıkayın.
  • Yağlı yağ lekeleri nişasta ile serpilebilir. Ama çıkarmayı unutma. Ardından eşyanızı sıcak suyla yıkayın.
  • Beyaz sirke kan lekelerini temizlemeye yardımcı olur. Leke üzerine biraz sirke dökün ve 10-15 dakika bekletin, ardından öğeyi her zamanki gibi yıkayın.
  • Çimen lekelerinden kurtulmak için, öğenizi 2 saat boyunca ılık suda tuzla ıslatın. Sonra giysiyi yıka.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri