Kılıç Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Eviniz, ofisinizde kolayca bakabileceğiniz bir çiçek arıyorsanız kılıç çiçeği tam size göre. Peki kılıç çiçeği bakımı nasıl yapılır? İşte detaylar…

Kılıç Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Susuzluğa en az kaktüsler kadar dayanıklı olan kılıç çiçekleri uzun ömürlü bir çiçektir. Bakımı kolay olan kılıç çiçeği salon bitkisidir.

KILIÇ ÇİÇEĞİ BAKIMI NASIL OLUR?

Kılıç çiçeği direkt gün ışığını ve geniş mekanları seven bir bitkidir. Hızlı büyüyebilmesi için aydınlık yerlere ihtiyaç duyar. Kılıç çiçeği, yazın haftada en az iki kere, kış aylarında ise haftada 1 kere saksı üstten sulanmalıdır. Suyun tüm toprağa ulaşması gerekmektedir. Sulama sırasında kullanılan su kabı ölçeği hep aynı olmalı ve saksının dibine inen suyun en fazla akşam sulanmış ise, sabah tabak da biriken su dökülmelidir. Kış aylarında kalorifere yakın yerde bulunmaması gerekir. Kılıç çiçeğinin toprak değişimi yılda bir kere Nisan ayında yapılmalıdır. Toprak lifli değil ise, ince kökler için toprağa kum karıştırılmalıdır. Toprak lifli ise bu işlemin yapılmasına gerek yoktur. Kılıç çiçeğini çoğaltmak için bitkinin köklerinden ayırmak gerekir. Bitki köklerinden ayrılıp ufak bir saksıya dikilip sulama ve bakımına devam edilmelidir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR