Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Okunacak Dualar

Dünyaya yeni gelecek bebeğin sağlıklı doğması her anne babanın en büyük arzusudur. Fiziken ve ruhen hayırlı bir evlat dünyaya getirmek için duaların gücüne sığınmak gerekir. Peki anne adaylarının bebeklerini beklerken okuyabilecekleri dualar hangileridir gelin birlikte bakalım.

Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Okunacak Dualar

Hamilelikte Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Okunacak Dualar

Çocuğunun ilerleyen yaşlarında ahlaklı ve karakter sahibi olması için anne adayının bebeğini doğrumadan önce yapılması önerilen bazı şeyler vardır. Hayırlı bir evlat olması için Allah'a bol bol dua etmelidir. Yapılan çalışmalardan elde edilen bilgilere göre, hamilelik sürecinde sesli bir şekilde dinlenen müziğin bile bebek üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.

ANNE ADAYLARI BUNLARI YAPABİLİR  

1- Abdestsiz kalmamaya özen göstermek (Özellikle de yemek yerken)

2- Hamilelikte sağlıklı ve doğru bir beslenme programına girmek.

3- Günahlardan olabildiğince kendinizi uzak tutmaya çalışmak

4- Hayırlı ameller işlemeye çaba göstermek

5- Gereksiz agresif hareketlerden uzak durmak, daima pozitif olmak.

 

HAMİLELİK DÖNEMİNDE BEBEK İÇİN OKUNABİLECEK DUALAR

Rivayetlere göre, 70 bin “Subhanellahi ve bihamdihi'' okunursa çocuk salih bir kimse olur, ilk dört ay içerisinde okunması önerilir. Araf suresinin 189. ayeti farz namazlarının ardından okunabilir. Güzel ahlaklı bir çocuk olması için her gün Enbiya suresi okunabilir. Yine hayırlı bir evlat olması için günde 1 kere Yasin-i şerif okunabilir. Günlük olarak 1 kere Meryem, İbrahim ve Al-i İmran suresi okunabilir. Bunun dışında tesbih olarak 70 bin kelime-i tevhid okunabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR