Çuha Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yaşam alanlarını süslemek için kullanılan çiçekler düzenli şekilde bakılmazsa solup ölebilirler. Bu çiçekler arasında bulunan çuha bitkisini bakımı nasıl olmalıdır? Detaylar haberimizde…

Çuha Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Çuha çiçeği, ev, ofis ve işyerlerimizi süsleyen yeşil bir bitkilerdir. Çuha saksı çiçeği ılıman İklimlerde yetişir ve doğada birçok çeşidi bulunur.

ÇUHA ÇİÇEĞİ BAKIMI

Çuha çiçeği, bol ışık sever ama direkt olarak da güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Dolaylı yoldan ışık alan ortamlarda yetiştirilmelidir. Yazın haftada iki kere, kışın ise haftada bir kere saksının üstünden sulanmalıdır. Çiçeğe dökülen su saksının dibinde en fazla akşam sulamışsa, sabah saksı kabında biriken su dökülmelidir. Rüzgar akımı olan yerlerden uzak tutulmalıdır. Torf bakımından zengin saksı çiçeği toprağı kullanarak çuha çiçeği bitkinizin sağlıklı bir şekilde yetişmesine yardımcı olabilirsiniz. Çuha çiçeği, uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Yaprakları solduktan sonra bitkinin tekrar yenilemesi için ana dal hariç uzun olan dallar kesilerek şekillendirilebilir. Budanan dalın hava almaması için üzeri soğuk silikon, mum ya da yakıcı olmayan yapıştırıcılar ile kapatılabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR