Barbi makyajı kusursuz gözler ve yüz görünümü sağlamayı amaçlayan bir makyaj stilidir.Genellikle gözler ilk önce makyaja hazır duruma getirilir yani 1 ya da 2 ton açık renk kapatıcı uygulanır.İşte merak edilenler haberimizde...

BİRİNCİ ADIM

İhtiyacına göre BB krem yada CC kremi parmak uçlarına sık ve alın, burun, yanaklar ve çene olmak üzere ürünü cildine uygulayıp yuvarlak hareketlerle dağıt. Sıvı yapılı bir kapatıcıyı burun kenarlarına, göz kapaklarına ve altlarına, dudak kenarlarına noktalar halinde sür. Daha sonra yüzük ya da serçe parmağınla tampon hareketler yaparak yedir. Krem ya da sıvı formlu bir allığı elmacık kemiklerine noktalar halinde uygula ve nazikçe yay.

İKİNCİ ADIM

Bej-kırık beyaz tonlarında veya dilediğin doğal renkteki bir göz farını, yüzük parmağınla göz kapaklarına baz renk olarak uygula. Daha sonra siyah eyelinerı kirpiklerin arasındaki boşlukları dolduracak şekilde incecik çek. Kirpiklerini kıvırıcıyla kıvırmanın ardından, hacim veren bir maskarayı iki kat halinde uygula.

ÜÇÜNCÜ ADIM

Son olarak Barbie pembesi renginde bir ruj sür. Dilersen ince bir kat peçete üzerinden süreceğin transparan pudrayla mat bir etki yaratabilir, veya şeffaf parlatıcıyla daha çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın