Kadıköy-Tavşantepe Metrosu'nda Bıçaklı Saldırıya Uğrayan Kadın: Güvenlik Görevlileri Gelmedi

24 Kasım günü Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan kadın konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

25.11.2021-12:48 - (Son Güncelleme: 25.11.2021-12:48)

Son dakika gelen bilgilere göre, metroda bıçaklı saldırıya uğrayan kadın konu hakkında açıklama yaptı.

Kadıköy-Tavşantepe seferini gerçekleştiren metroda E.Y isimli şahsın bıçak çekerek hakaretler savurduğu Senanur Damgacı, olay anlarını anlatarak konuşmasına şu sözlerle başladı; "Orada bir kadın oturuyordu, maskesi yarı kapalıydı ve burnu açıktaydı. Kadına bu yüzden laf söylemeye başladı ancak biz ilk başta aldırış etmedik. Kadının cildi yaraydı ve maskeyi yarıya indirmesi gerektiğini söyledi. Ancak adam, sataşmaya devam etti. Sonrasında kadına gücü yeteceğini düşündüğü için ayağa kalkıp küfürler saydırmaya başladı"

METRODAKİ İNSANLAR MÜDAHALE ETTİ

Metrodaki insanların saldırgana müdahale ettiğini ancak saldırganın bıçak çıkarınca insanların uzaklaştığını belirten Senanur Damgacı konuşmasına şu sözlerle devam etti;  "Ben kadına bağıramayacağını söyledim. Ardından da hemen bana saldırdı zaten. Bana vurdu, ama çok denk gelmedi. Araya insanlar girdi. Medyaya yansıyan bölümlerde insanların müdahale etmediği görülüyor ancak öyle değil. Metrodakiler bıçak çıkmadan önce adama müdahale etti. Bıçağın çıkarılmasının ardından insanlar korkuttu. Bıçak da ekmek bıçağıydı. Anneme saldırınca ben çıldırdım. Arkadan diğer insanlar gelirken bıçağı çıkardı ve biz hiçbir şey yapamadık. Ben normalde dövüş sanatıyla uğraşıyordum ancak bıçak karşısında bir şey yapamayacağımı düşündüm ve annemi korumaya geçtim. İnşallah saplamaz dedim. Allah kurtardı bizi. İnsanlar kadın cinayetlerinin kuytu köşede yapıldığını sanıyor ancak bunlar bildiğiniz insanlara açık yerlerde oluyor."

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DURUMA MÜDAHALE ETMEDİ

Yapılan şikayetler sonrasında güvenlik görevlilerinin duruma müdahale etmediğini sadece anons geçtiğini ifade eden Senanur Damgacı konuşmasını şu sözlerle noktaladı; Güvenlik görevlilerini megafonla çağırdılar. Ancak hiçbir şekilde gelmedi. Adam indi ve kapı kapandı. Kapı kapandıktan sonra cevap geldi. Metro seyir halindeyken güvenlik görevlisi yanımıza geldi. Ancak niye saklandı anlamıyorum, görevini suiistimal ettiğini şikayet ettim. Bu insanlara gerekli donanım verilmediği için de ilgilileri şikayet etmeyi düşünüyorum."

NELER YAŞANMIŞTI?

Olay dün akşam saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe metrosu Bostancı durağında meydana geldi. Metro, durakta beklediği sırada bir şahsın içeri girip genç kadına hakaretler etmesi ile tartışma başladı. Şahıs, elindeki bıçakla karşısındaki genç kadına küfürler savurarak ‘ Suratını keserim senin’ dedi. Birkaç dakikalık yaşanan sözlü tartışmanın ardından şüphelinin olay 

20 SUÇ KAYDINDAN ARANDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Dün akşam saatlerinde Kadıköy- Tavşantepe metrosunda bir kadın ve erkek arsından bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan tartışmada, şüpheli şahıs yanındaki bıçakla birlikte genç kadını saldırdı. Olay anı çevredekiler tarafından kaydedildi. Kimliği tespit edilen şüpheli İstanbul’da yakalandı. E.Y.'nin 20 adet suç kaydından arandığı ortaya çıktı.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal