İstanbul'da 66 bin Servis Aracı Ulaşıma Destek Verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde oturumunda, 66 bin servis aracının pandemide toplu ulaşıma katkı sağlaması teklifi edildi.

26.05.2021-22:55 - (Son Güncelleme: 26.05.2021-22:55)İstanbul'da 66 bin Servis Aracı Ulaşıma Destek Verecek

İBB Meclisi Mayıs ayı 2'inci oturumu, Yenikapı'da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Oturuma ikinci başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında oldu.

TEKLİFİ AK PARTİ SUNDU

 AK Parti Grup sözcüsü Murat Türkyılmaz, "66 bin servisin toplu ulaşıma geçici olarak entegre edilmesi ile İETT'nin ilave 250 yeni hattı faaliyete alması" teklifini sundu.

250 ADET YENİ HAT TAHSİL EDİLECEK

Türkyılmaz, "Bu gün burada her üyemize hayati bir sorumluluk düşmektedir. Her otobüs durağını Fazilet durağı kabul eder bir anlayışa karşı inisiyatif alma zamanı gelmiştir. Bu sebeple 31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli olmak üzere bir; İETT'nin ilave 250 adet yeni hat tahsis ederek faaliyete geçmesi. İki; toplu ulaşımı rahatlatmak için, pandemi şartları sebebiyle faaliyet gösteremeyen ve ekonomik dar boğazda olan 66 bin servis aracıyla toplu taşıma hizmetleri için sözleşmesi imzalanması bu surette İstanbul trafiğine bu servisleri geçici olarak entegre edilmesi teklif karar olarak gündeme alınmasını oylanmasına teklif ederiz" şeklinde konuştu. Teklif, CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri tarafından reddedilirken, AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edildi. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal