İrfan Buz: 'Adanaspor Maçında İnşallah İlk Galibiyeti Alacağız'

Bursaspor'un yeni hocası İrfan Buz, Adanaspor karşılaşmasında ilk zaferini almak istediklerini belirtti.

25.06.2020-09:43 - (Son Güncelleme: 25.06.2020-09:41)İrfan Buz: 'Adanaspor Maçında İnşallah İlk Galibiyeti Alacağız'

Bursaspor ile 1,5 senelik kontrata imza atan İrfan Buz, kulüp televizyonuna konuştu. Öğrencilerine olan inancını dile getiren deneyimli teknik adam, "Çok kaliteli bir takımımız var ve ben bu takıma inanıyorum. Değiştirebileceğimiz olayları değiştireceğiz ve kendimize bakacağız" ifadelerini kullandı.

'GALİBİYETLE BAŞLAMAK İSTİYORUZ'

Bursaspor’dan teklif verildiğinde hiç düşünmeden tamam dediğini söyleyen Buz, "Her şeyden evvel burayı özlemişim. Burada olmaktan çok mutluyum. Bursa il sınırlarına geldiğim zaman hep sevinçliyim ama buraya, Özlüce’ye gelmek gerçekten benim için çok mutluluk verici. Şunu da belirtmek istiyorum Sayın başkandan teklif aldığımda hiç düşünmeyerek, özellikle bu durumda seve seve kabul ettim. Kalan 5 maçımız var. Çok mutluyum, buradaki insanlardan da inanılmaz destek alıyorum. İlk maçımıza çıkıp, 3 puanı aldıktan sonra yolumuza devam etmek istiyoruz. Bazı şeyler nasıl başlıyorsa öyle gider, biz de galibiyetle başlamak istiyoruz" dedi.

'BURSASPOR'U HERKESE GURURLA ANLATIYORUM'

Bursaspor’un son durumuna dair de düşüncelerini aktaran deneyimli hoca, "Benim için çok kaliteli bir takım var ve ben bu takıma inanıyorum. Şu anki pozisyonumuzda her futbolcumuz çok değerli. Final maçlarında herkesin enerjisine, vereceği maksimum katkıya ihtiyacımız var. Ben Almanya’da kalıyorum, bazen Bursa’yı anlatıyordum. Bursaspor, şu an TFF 1. Lig’de ancak Süper Lig şampiyonu bir takım. Bunu da herkese gururla anlatıyorum, sizlerden biri olduğum için gerçekten gurur duyuyorum" diye belirtti.

'TARAFTARLARIMIZ BİZE İNANSIN'

Yeşil- beyazlı taraftarlara ve oyunculara da çağrı yapan Buz, "Taraftarımız bize inansın, zaten desteği veriyorlar çok teşekkür ediyorum. Futbolcularımıza da şunu söylemek istiyorum. Bizim değiştirebileceğimiz olayları değiştireceğiz. Biz kendimize bakacağız, öncelikle ilk maçımız Adanaspor ile. Adanaspor maçıyla birlikte pozitif bir havayı yakalamamız gerekiyor. Ben takımıma inanıyorum. Süper Lig’de olmak zorundayız, her şeyimi vereceğime söz veriyorum. Biz bunu yapacağız, taraftarımızdan hayır duaları alarak desteklerini hissedeceğiz. Adanaspor maçında inşallah ilk galibiyetimizi alacağız. Maçlara tek tek bakacağız. Ben futbolculara yardımcı olacağım, eylemi gerçekleştiren futbolcular olacak" açıklamasını yaptı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR