İflas Edecek Diye Bilinen Evergrande'de Son Dakika Gelişmesi!

İflas etmesi beklenen Çin’in dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin hisselerinin yüzde 30 prim yaptığı bilgisine ulaşıldı.

23.09.2021-12:56 - (Son Güncelleme: 23.09.2021-14:13)İflas Edecek Diye Bilinen Evergrande'de Son Dakika Gelişmesi!

Çin'in dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin 300 milyar dolarlık borcu nedeniyle iflas etmesi bekleniyordu. Fakat iflasın eşiğindeki şirketin hisselerinin yüzde 30 prim yaptığı bilgisine ulaşıldı.

İFLAS ETMESİ BEKLENEN EVERGRANDE YÜZDE 30 PİRİM YAPTI

Hürriyet’in haberine göre borcu nedeniyle iflas etmesi eklenen Evergrande tahvil geri ödemelerinin yapılması ve konutların sahiplerine teslim edilmesi yönünde şirketin yönetim kurulu karar aldı. Yaşanan bu son dakika gelişmesi ile Asya piyasaları nefes aldı. Evergrande şirketinin hisseleri ise yüzde 30 artış gösterdi. Çin'in dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin 300 milyar dolarlık borcu nedeniyle iflas edeceği konuşulmuş ve bu durum Asya piyasalarını derinden etkilemişti. Bitcoin'deki düşüşü de Evergrande'ye bağlayan analistler, şirketin tahvil kuponlarını ödeyemeyecek durumda olduğu bilgisini paylaşmışlardı. Evergrande ise son hamlesiyle bütün beklentileri alt üst etti. Şirketin yönetim kurulu dün gece yaptığı toplantıda konutların sahiplerine teslim edilmesi ve varlık yönetim ürünlerinin itfalarının gerçekleştirilmesi kararı çıktı. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Evergrande hisseleri yüzde 30 artış yaşadı. Asya borsalar ise rahat nefes aldı ve borsalarda güçlü yükselişler oldu.

EVERGRANDE’NİN ORTAĞI TÜM HİSSELERİNİ SATMAK İSTİYOR

Son olarak ise Evergrande'nin ortaklarından Chinese Estates Holdings, şu ana kadar 32 milyon Dolar tutarında Hisse sattığını ve elinde olan tüm hisseleri de satacağını planladığını duyurdu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal