İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: DHKP/C Türkiye Sorumlusu Dahil, 7 Terörist Yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da DHKP/C Türkiye sorumlusu dahil, biri yeşil listeden, ikisi gri listeden, 7 terör mensubunun sığınakta yakalandığını bildirdi.

26.02.2019-11:45 - (Son Güncelleme: 26.02.2019-11:52)İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: DHKP/C Türkiye Sorumlusu Dahil, 7 Terörist Yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, 'İstanbul'da emniyetimiz, bu sabaha karşı DHKP/C Türkiye sorumlusu başta olmak üzere, biri yeşil listede, ikisi gri listede yer alan toplam 7 teröristi sığınakta ele geçirdi' ifadelerinin kullandı.

Bakan Soylu konuşmasında, 'İstanbul'da emniyetimiz, bu sabaha karşı DHKP/C Türkiye sorumlusu başta olmak üzere, biri yeşil listede, ikisi gri listede yer alan toplam 7 teröristi sığınakta ele geçirdi' şeklinde açıklamalarda bulundu. Soylu'nun belirttiği operasyon Şişli Okmeydanı Mahmut Şevketpaşa Mahallesi Mektep Sokak'ta yer alan İdil Kültür Merkezi'ne gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saat 02.30 esnasında özel harekat ekiplerinin de yardımı ile baskın yapıldı.

KAPILAR KIRILDI

Güvenlik Güçleri tarafından bir çok defa operasyon gerçekleştirilen İdil Kültür Merkezi'nde polisin en çok sıkıntı yaşadığı yer giriş kapıları olmuştu. Polis bu defa İdil Kültür Merkezi'ne hazırlıklı bir şekilde gitti. Polis açılmayan kapıları oksijen tüpüyle kesti.

SOKAKTA GENİŞ GÜVENLİK TEDBİRİ ALINDI

Operasyon esnasında özel harekat ve terörle mücadele ekipleri İdil Kültür Merkezi'nin yer aldığı Mektep Sokak'ta geniş güvenlik tedbirleri aldı. Zırhlı araçlarda bölgede devriye gezdi. Operasyonda gözaltına alınanlar emniyet müdürlüğüne sevk edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR